Részsikerek a szumó világbajnokság előtt

Makai Erika

Makai Erika

A mongóliai szumó világbajnokságra készülő magyar válogatottak két, komoly erőfelmérő versenyen vettek részt a vb-re történő elutazásukat megelőzően.

Az első próbát egy lengyelországi viadal jelentette, ahol négy magyar válogatott vett részt. A „2016 Poland Open” néven már jól ismert versenyen – amelyet Kortoszyn város főterén bonyolítottak le – a legnagyobb sikert Papp Arnold, a Kertváros SE versenyzője könyvelhette el, aki az open kategóriában az első helyen végzett. Nem sokkal maradt le mögötte a Szolnoki MÁV kiváló sportolója, Makai Erika sem, aki az open kategóriában végül ezüstérmet vehetett át az eredményhirdetéskor.

A hazaiak mellett azeri, grúz, litván és német versenyzőket is felvonultató nemzetközi versengésben ugyancsak felhívta magára a figyelmet a leányfalui Sumo Egyesületben készülő, mindössze 15 éves Szilágyi Erik. A felnőttekkel csatázva a 100 kilósok súlycsoportjában harmadik lett, majd az open kategóriában végül a 9. helyen fejezte be a küzdelmeket. A pesterzsébeti Birkózó SE versenyzője, Nemes Dávid az open kategóriában a 7. helyen zárt.

A másik nemzetközi viadalra az olaszországi Barcisban került sor. Ezen a megméretésen az egykori Európa-bajnok birkózó, a korábban sumoban is jeleskedő Rovnyai János vezetésével két magyar próbált szerencsét. Barcisban az olasz vendéglátók mellett azeri német és tadzsik sumózók álltak rajthoz.

Szilágyi Erik itt is elindult és az U18-asok mezőnyében és a felnőttek között egyaránt az előkelő, 2. helyen fejezte be a küzdelmeket. Még rajta is túltett Pap Arnold (Kertvárosi SE), aki a felnőttek között az open kategóriában a dobogó legmagasabb fokára állhatott a díjkiosztásnál.