Sima győzelem Finnországban

kezi5(2)A magyar női kézilabda-válogatott könnyedén nyert a finn csapat otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. fordulójában vasárnap.

A mieink a Szlovákia elleni mérkőzéssel azonos összeállításban léptek pályára Finnországban. 2-2-ig a kapus Koskinen védései révén tartotta magát a házigazda, ezt követően azonban a magyar válogatott a szerzett labdákból indulva 7-2-re húzott el. Több pontatlanság tarkította a mieink játékát, így nagy előnyt nem tudott szerezni a magyar csapat, 15-10 után pedig három gólra felzárkóztak a finnek, miközben a magyar válogatott kettős emberhátrányba kerülve három gólos vezetéssel zárta az első félidőt.

Szünet után magasabb sebességi fokozatba kapcsolat a magyar válogatott, biztos előnyre tett szert, főként Szucsánszki volt elemében, valamint a kapuban Kiss Évát váltó Bíró Blanka. Az utolsó negyedórára már tíz gólos magyar vezetéssel fordultak a csapatok, és végül a Szlovákia elleni találkozóhoz hasonlóan 13 találattal győztek a mieink, így két fordulót követően vezetik a csoportot. Az Eb-selejtezők márciusban, a mieink számára a lengyelek elleni kettős mérkőzéssel folytatódnak.

Németh András szövetségi kapitány: – Nehéz volt motiváltnak maradni a mérkőzés során, hiszen tudtuk, hogy jobbak vagyunk, szerettünk volna gyakorolni. Az első félidőben olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem engedhetünk meg magunknak. Szünet után komolyabban vettük a meccset és sikerült is jobban játszani. Az első félidőt követően felhívtam a lányok figyelmét arra, hogy egy országot és egy komoly kézilabda-kultúrát képviselnek. Amatőr színvonalú Finnországban a kézilabdázás, elsősorban a körülmények, és úgy tűnik, joggal tartottam attól, azt hisszük, hogy az ellenfél is amatőr. Sajnos ez rányomta a bélyegét a mi játékunkra is, az ellenfél viszont lelkes és ügyes csapat. Az Eb-selejtezők márciusban folytatódnak, így most a világbajnokságra koncentrálunk, amely december elején kezdődik.

Női Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 2. forduló:

Finnország-Magyarország 25-38 (13-16)
Gól: Degerman 7, Kulju 4, Roos 3, Cainberg 2, Holopainen 2, Lilqvist 2, Lindholm 2, Genberg 1, Lönnborg 1, Näräkkä 1, ill. Szucsánszki 9, Tomori 5, Tricsuk 5, Kovacsics 4, Bulath 3, Erdősi 3, Kovacsicz 3, Planéta 3, Bognár-Bódi 2, Szamoránsky 1.

Szlovákia-Lengyelország 21-23 (11-14)

A csoport állása: 1. Magyarország 4 p (70-44), 2. Lengyelország 4 p (52-33), 3. Szlovákia 0 p (40-55), 4. Finnország 0 p (37-67)