Könnyed magyar siker a fehéroroszok ellen

Bánhidi Bence (k) négy gólt szerzett. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Magabiztosan győzött első mérkőzésén a magyar férfi kézilabda-válogatott a fehéroroszok ellen a Provident Kupa elnevezésű felkészülési tornán szombaton a debreceni Főnix Csarnokban.

Az Európa-bajnokságra készülő magyar együttes a meccs elején egy-két góllal vezetett, a félidő közepére aztán sikerült ellépnie 8-3-ra. Később még tovább nőtt a különbség, rendre hét-nyolc gól volt a hazaiak előnye, amely a félidőre kilenctalálatosra hízott.

A szünet után is a magyar együttes diktált, s ez az eredményben is megmutatkozott. A 37. percben volt először „közte tíz” (20-10), a végére pedig 12 gólos különbség alakult ki.

A vasárnapi zárófordulóban vár a torna legnehezebb mérkőzése a hazai csapatra, amikor is a fehéroroszokat hét góllal verő argentin válogatottal találkozik.

Talant Dujshebaev szövetségi kapitány: – Példásan álltak hozzá a játékosok a mérkőzéshez, ezzel nagyon elégedett lehettem. Támadásban és védekezésben is elkövettünk számos hibát, főként a vendégek kapuja előtt. Balkezes jobbátlövő nélkül játszunk, de ez egy felkészülési torna, amely remek alkalom, hogy erre a szituációra is felkészüljünk. Ezúttal a fehéroroszok klasszikus hatos fala ellen kellett támadnunk, holnap pedig kipróbálhatjuk magunkat az Európában igen ritka 3-2-1-es nyitott argentin védelem ellen. Ebből a szempontból ideális számunkra a torna mezőnye, külön örülök, hogy kísérletezhetünk.

Provident Kupa, 2. játéknap:

Magyarország-Fehéroroszország 32-20 (15-6)
Mgyarországa: Mikler, Székely (kapusok), Bánhidi 4, Bodó 4, Borsos, Császár 2, Faluvégi 4, Gazdag 3, Hornyák P. 1, Iváncsik G. 2, Jamali 3, Nagy K. 3, Pásztor M. 4, Schuch 1, Zdolik 1, Zubai. Szövetségi kapitány: Talant Dujshebaev.
Fehéroroszország: Salatsenka, Matskevich (kapusok), Astrashapkin, Babichev 1, Baranau 4, Karalek 2, Khakdkevich 3, Nikulenkau, Patsykailik, Pukhouski 2, S. Rutenka 1, Shylovich 2, Shynkel 4, Tsitou, Yurynok 1. Szövetségi kapitány: Iouri Chevtsov.

Magyarország B-Argentína 20-19 (9-10)
Magyarország B: Borbély, Holló B. (kapusok), Bóka 1, Bujdosó 1, Debreczeni 2, Fekete 2, Gerdán, Juhász Á. 2, Kemény 1, Leimeter, Ligetvári, Marcsek, Nagy B., Oláh T. 2, Országh 4 (2), Stranigg J. 3, Szöllősi Ba. 2, Velky. Szövetségi edző: Juhász István.
Argentína: Schulz, Garcia (kapusok), Canepa 4, Cangiani, Carou 1, F. Fernandez 2, J. P. Fernandez 1, Pizzarro 4 (2), A. Portela, P. Portela 1, Querin, Riccobelli 1, Schiaffino 2, P. Simonet 2, S. Simonet 1, Souto Cueto, Vazquez, Vidal, Vieyra. Szövetségi kapitány: Eduardo Gallardo.