Könnyed veszprémi győzelem Gyöngyösön

Javier Sabate és az újonc Ubornyák Dávid. Fotó: Gyöngyösi Kézilabda Klub

A címvédő Telekom Veszprém 11 góllal győzött a Gyöngyös vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján. A mezőny legeredményesebb játékosa a veszprémiek szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc volt 11 góllal.

Alig, hogy hazatért Németországból a Sabaté-csapat, már a honi élvonalban, a Gyöngyös vendégeként kellett bizonyítania. A Kiel-verők közül többen is pihenőt kaptak, így a fiataloknak is jutott hely a keretben.

A hazaiak a 14. percig tartották a lépést a címvédővel, 6-7-es állásnál aztán sorozatban ötöt vágott a Telekom. A pihenőig tovább nyílt az olló, a tizenegy találattal záró Marguc vezetésével tizenkettőre növelte előnyét a bakonyi gárda (9-21).

A második játékrész valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, de ez is csak azt eredményezte, hogy nem nőtt tovább a különbség (44. perc: 18:29). Javier Sabaté több fiatalnak is lehetőséget adott, akik közül Ubornyák góllal hálálta meg a bizalmat, beállítva a 24:35-ös végeredményt.

Javier Sabate: „Nagyon jó meccset játszottunk Gyöngyösön, remek közönség előtt, kiváló hangulatban, jó csapat ellen. Nagyon tisztelem a Gyöngyöst, ezért erős kerettel érkeztünk. Az első félidőben tökéletesen játszottunk, Marguc és Ugalde kiemelkedőt nyújtott, és sikerült könnyű gólokkal nagy előnyt kiharcolni. A második félidőben a nagy különbség ellenére a Gyöngyös nagyon jól játszott, sokszor okozott problémát például Hegedűs befutása. Örülök, hogy jó meccset játszottunk, és, hogy olyan fiataloknak is lehetőséget adhattam, mint Ubornyák, aki szerintem soha nem felejti el az első meccsét a Veszprém színeiben.”

Ubornyák Dávid: „Köszönöm a lehetőséget, hogy bemutatkozhattam a felnőtt csapatban, nagyon jó érzés volt Gyöngyösön játszani, jó hangulat volt a csarnokban, és örülök, hogy sikerült megszerezni az első gólomat is.”

[Customads id=646335]

Debre Viktor: „Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, és különösen a szerdai, Kiel elleni sikerhez. Az első félidő elején jól tartottuk magunkat, de aztán leblokkoltunk, és sokat hibáztunk, amit egy ilyen csapat azonnal kihasznál, így óriási különbség alakult ki a két csapat között. A második félidővel inkább elégedettek lehetünk, a Veszprém talán vissza is vett egy kicsit, mi pedig mindent megtettünk, hogy csökkentsük a különbséget. Remek volt a hangulat, ez a meccs is bizonyítja, hogy ahol a Veszprém pályára lép, ott a kézilabda ünnepe lesz. Sokkal több pozitívum volt az elmúlt három meccsben, mint negatívum, így bizakodva várhatjuk a jövő heti, Budakalász elleni meccset, számunkra akkor kezdődik igazán az idény.”

Folytatás szerdán, a harmadik helyen álló Tatabánya vendégeként.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló:

B.Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 24-35 (9-21)

Gyöngyös: Holló – Országh 1, Németh 1, Reznicek 4 (1), Duris 1, Hegedűs 4, Mikita 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Urbán 1, Kovacsics 3, Loncar, Lele 5 (2), Juhász 2, Jóga, Becirovic, Veres. Vezetőedző: Debre Viktor.
Veszprém: Borbély – Marguc 11 (2), Gulyás 3, Nilsson 3, Terzic 3, Ligetvári 1, Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Kopljar, Ancsin 3, Blagotinsek, Milasevic 2 (2), Ubornyák 1, Lékai 5, Tóth. Vezetőedző: Javier Sabaté.

Balatonfüredi KSE – Váci KSE 26-24 (14-12)
Balatonfüred: Fazekas, Ristanovic (kapusok), Debreczeni, Gábori 2, Gerdán, Ivanovic, Kancel, Kasparek 8, Kemény 5, Nemes, Németh B., Petrovszki 1, Szemenyov 1, Szilágyi, Varsandán M. 8 (1), Zdolik 1. Edző: Csoknyai Isvtán.
Vác: Vitáris, Drissi (kapusok), Czene, Császár F., Csicsikalo, Koller 2, Lendvay 3, Ménfői 1, Pavlovic 1, Popovic 3 (1), Stanojevic 5 (2), Topic 2, Tyiskov, Vasic 7. Edző: Gúnya Péter.