Korhuték közelebb kerülhetnek a továbbjutáshoz

europa ligaA magyar válogatott Korhut Mihályt is foglalkoztató Hapoel Beer Sheva a Sparta Praha elleni hazai mérkőzésen tehet nagy lépést a továbbjutás felé a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki harmadik fordulójában.

Az izraeli bajnokcsapat az első körben nagy meglepetésre 2-0-ra verte idegenben az Internazionalét, majd gól nélküli döntetlent játszott otthon a Southamptonnal, így ha most legyőzi cseh ellenfelét, komoly esélye lesz arra, hogy bejusson a 32 közé. Korhut Mihály az első meccsen 85 percig, a másodikon pedig végig játszott.

A harmadik fordulóban a K csoportban pont nélkül utolsó Internazionale a Southamptont fogadja, s ha nem sikerül nyernie, minden bizonnyal lemondhat a továbbjutásról.

K csoport:
Hapoel Beer Sheva (izraeli) – Sparta Praha (cseh) 19.00
Internazionale (olasz) – Southampton (angol) 19.00

Az állás: 1. Southampton 4 pont (3-0), 2. Hapoel Beer Sheva 4 (2-0), 3. Sparta Praha 3, 4. Internazionale 0

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien az F csoport harmadik helyén áll, de ebben a négyesben eddig minden csapat egyformán három pontot gyűjtött, így a folytatásban nagy küzdelem várható a továbbjutást érő első két hely megszerzéséért. Szántóék csütörtökön a Sassuolót fogadják, míg a csoport másik meccsén az Athletic Bilbao lép pályára a Genk otthonában.

F csoport:
Genk (belga) – Athletic Bilbao (spanyol) 21.05
Rapid Wien (osztrák) – Sassuolo (olasz) 21.05

Az állás: 1. KRC Genk 3 pont (5-4), 2. Sassuolo 3 (4-3), 3. Rapid Wien 3 (3-3), 4. Athletic Bilbao 3 (1-3)

Érdekesnek ígérkezik még az A csoportban a Manchester United és a Fenerbahce angliai összecsapása, valamint a C csoportban az Anderlecht mainzi vendégjátéka.