Körmenden nyert a PVSK

Fotó: Bonyhádi Zoltán/nyugat.hu

A Pécs nagy meglepetésre 95-81-re nyert a Körmend otthonában szerdán a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében, míg az Alba Fehérvár hosszabbítás után győzte le a vendég Kecskemétet.

Bár korábban a hazaiak edzője, Gasper Potocnik úgy nyilatkozott, hogy újabb sérülések hátráltatják csapatát, végül senki sem hiányzott a keretből. A meccset két eredménytelen támadás után Nelson triplája nyitotta, aztán kisvártatva Gibbs duplája is behullt.

A Pécs azonban észnél volt, alig négy perc alatt kilenc pontos előnyt szerzett, a 4-13-as állás pedig időkérésre kényszerítette a hazaiakat. Smith bizonyult a vasi csapat húzóemberének ebben a periódusban, az ő tripláival lépkedtek közelebb a PVSK-hoz övéi. Kromah és Allen pályára lépésével pedig még tovább záródott a csapatok közti olló. Az első negyedet azonban így is megnyerte a Pécs.

A tizenkettedik percig kellett várni, amire a Körmend ismét egálba került. Petty saját büntetője után szedte vissza a lepattanót, az akció végén Smith értékesített egy hármast. Ám alig, hogy kigyulladt a LED az eredményjelzőn, ismét a pécsieknek állt a zászló. 27-35-nél megint csak hazai időkérés következett. Egyelőre úgy nézett ki, hiába. Smith kosarával újra 10 pontra hízott a vendégek előnye. Gibbs utolsó másodperces triplája kellett ahhoz, hogy hat pontra csökkenjen az MTE hátránya a félidőre.

Két perc kellett, amire megszületett a második félidő első kosara: Csorvási Milán volt eredményes. A meccs azonban továbbra is a pécsiek kezében volt. A játékrész ötödik percében már 11 pont volt a vendégek előnye, Potocnik edző újra időt kért. Sejfic szerzett ismét kosarat, majd Budimir találatával már 15 pontos volt a pécsi fór. Kromah két hárompontosa ekkor nagyon kellett a vasiaknak, akik ezzel ismét meccsben voltak. Allen is betalált, így már nyolc pontos, belátható távolságban voltak a baranyaiak. A pécsi oldalon Sejfic, hazai oldalon Kromah kezdte a negyedik negyedet kosárral.

A Körmend továbbra is nehezen boldogult a pályán, a PVSK pedig már vérszemet kapott. Halász labdaszerzés után újabb kosarat dobott, ezzel ismét 10 ponton felül volt a pécsi előny, Budimir triplája pedig újabb koporsószög volt, ezzel már 15 pontra nőtt a vendégelőny. A körmendi nézők egy része négy perccel a vége előtt hazaindult. Érezhetően már feladták a meccset a piros-feketék, a hazai publikum maradék része csendben nézte kedvenceik produkcióját.

Gasper Potocnik, az Egis Körmend vezetőedzője: „Gratulálok a Pécsnek, aki egy jó meccset játszott ma, mi pedig a szezon legrosszabb meccsét hoztuk. A pénteki találkozó biztosan nagyon nehéz lesz, de bízunk benne, hogy jobb meccset sikerül játszanunk mint ma. Mindenki láthatta, hogy nem vagyunk a legjobb formánkban, de nincs idő a siránkozásra. Fel kell állnunk a padlóról és össze kell szednünk magunkat a folytatásra.”

Csirke Ferenc, a Pécsi VSK-PANNONPOWER vezetőedzője: „Gratulálok a csapatomnak. Én úgy érzem, hogy most kell még szerényebbnek maradnunk. Tudjuk, hogy ki az ellenfél. Tudjuk, hogy a Körmend egy olyan csapat, aki innen is fe tud állni. A védekezésünk hozta meg a mai győzelmet. Ki tudtuk védeni a gyorsindításokat. Fontos lesz a második meccs, természetesen azt is meg szeretnénk nyerni. Várjuk a szurkolóinkat, akik egész évben kitartottak bennünket. Bár fáradunk mi is, és közel van a következő mérkőzés, maradnunk kell ezen az úton.”

Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Egis Körmend — PVSK-Pannonpower 81-95 (21-23, 22-26, 15-17, 23-29)
Körmend: Gibbs 19/15, L. Smith 14/12, Ferencz 2, Németh – , Csorvási 10. Csere: Kromah 14/6, Allen 17/3, Petty 5.
PVSK: Nelson 20/12, Supola 7/3, C. Smith 18/9, Budimir 18/6, Sejfic 20. Csere: Harazin ,2 Halász 4, Bíró 3/3, Antoni 3/3, Bödör -, Demeter .

Hosszabbítás után nyert az Alba

Mohammed duplájával és kihagyott plusz egy büntetőjével indult a találkozó, a túloldalon pedig Pongó Martin triplából, Karahodzic pedig közelről volt eredményes. A negyedik perchez érkezve Lóránt másodjára talált be, közelije után ismét a hazaiaknál volt az előny (8-7). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, két pontnál nagyobb különbséggel egyikük sem vezetett az első negyed végéig. Shepardé volt az utolsó szó az első felvonásban, az ő kétpontosával alakult ki a 22-20. Ivosev egyenlített a második etap elején, majd Shepard és Farr is pontosan célzott (26-22).

Az Alba nem tudott dominálni ezekben a percekben sem, az történt a pályán, amit a KTE akart. A hetedik perc végén, Hegedűs triplája és Derasimovic közeilje után (29-34) másodjára kért időt a Fehérvár vezetőedzője. A taktikai utasításokat követően Keller köszönt be, majd a másik oldalon Pongó Martintól jött a tripla.

A nyolcadik perc végén Lóránt jól célzott középtávolról és mivel a hátralévő két percben nem esett kosár, így ő alakította ki a 35-37-es félidei állást. A hazai együttes az első félidőben nyolcszor próbálkozott triplával, mindannyiszor sikertelenül.

A második játékrészt viszont remekül kezdte az Alba, az első öt percben 13-3-as sorozatot (48-40) produkáltak Lóránték. A KTE azonban nem rogyott meg, a hatodik perc elején Ivosev tripláját követően 50-48-ra módosult az állás, majd a negyed utolsó percében Hegedűs hárompontosával újra a vendégeknél volt az előny (57-58). A záró momentum azonban Tayloré volt, közelije után 59-58-nál fordultak a csapatok a záró etapra. A felszabadultan játszó vendég együttes az utolsó negyedre sem fáradt: Deraszimovics-tripla és Hegedűs-zsákolással fordított (59-63). Hiába kapaszkodott ekkor az Alba, az ötödik perc végén Pongó Máté hármasával már 63-70 állt az eredményjelzőn. A hetedik perc elején született meg a fehérváriak első sikeres triplája, ez Taylor nevéhez fűzödött (68-73). A kilencedik minutumba fordulva már a hazaiak vezettek Shepard négy pontja után (74-73). A végletekig kiélezett összecsapáson azonban döntetlen született, miután Mohammed büntetői jók voltak, az utolsó támadást viszont nem sikerült ponttal befejeznie a KTE-nek.

A ráadást már nem bírta a Forray-csapat, az Alba Taylor öt és Keller két pontjával nyitott, a 7-0-s kezdés pedig eldöntötte a találkozót. A hosszabbításban csupán három pontig jutott a KTE, amely összességében egyenrangú partnere volt az alap-és középszakasz-győztesnek.

Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzések:

Alba Fehérvár — KTE-Duna Aszfalt 89-79 (22-20, 13-17, 24-21, 17-18, 13-3) – hosszabbítás után
Alba: B. Taylor 19/6, Mohammed 18, Shepard 15, Lóránt 17, Keller Á 6. Csere: Farr 12, Keller I. 2, Somogyfoki -, Nshimba -, Varga M.
KTE: Pongó Ma. 6/6, Pongó Má. 5/3, Derasimovic 15/3, Ivosev 20/6, Karahodzic 14. Csere: Dukanovic 6/6, Hegedűs 9/6, Mészáros 3/3, Molnár M. -, Molnár D. -, Fehér -, Pálinkás 1.

Zalakerámia ZTE KK — Szolnoki Olaj 79-76 (19-22, 16-14, 23-17, 21-23)
ZTE: Ubilla 15, Norfleet 11/3, Benke 16/6, Szabó Zs. 2, Drungilas 14. Csere: Mohácsi 10/6, Kis 4, Wright 7.
Szolnok: Pavlicevic 16/12, Vojvoda 19/9, Barnies 11/3, Eilingsfeld 4, Andric 9. Csere: Borisov -, Popovic 8/6, Tóth 9.

Falco KC Szombathely — Kaposvári KK 82-72 (31-15, 19-18, 14-24, 18-15)
Falco: Govens 20/6, Váradi -, Barham 26/15, Pustahvar 13/6, Tóth N. Csere: Medford 7/3, Zigeranovic 8, Bognár 5, Tóth N. 2.
Kaposvár: Wisseh 8, Frazier 14/6, Cooke 19/9, Hendlein 5/3, Simms 18. Csere: Fodor M. 5/3, Baki -, Papp 3/3.