Kötelező tantárgy lesz a kézilabda

Shares
Kocsis Máté. Fotó: MKSZ

Kocsis Máté. Fotó: MKSZ

Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke szerint az egy éve megválasztott elnökség igyekezett élni a megkapott bizalommal, és alapelv volt, hogy átláthatóan végezzék a dolgukat.

Az MKSZ pénteki évi rendes közgyűlésén az elnök elmondta: tavaly összesen 250 millió forint fedezetlen költséget örököltek, a többi között a 2014-es női Európa-bajnokság megrendezése, valamint a nemzetközi szövetség (IHF) elmaradt kongresszusa miatt. Ezen kívül az MKSZ-nek rendeznie kellett diplomáciai kapcsolatait az IHF-fel, és Kocsis úgy véli, hogy a Hasszan Musztafa IHF-elnökkel folytatott múlt havi találkozón ez sikerült is.

„A költségvetés főösszege mintegy 5 milliárd forinttal emelkedett, a marketingjogainkat illetően jó szerződést sikerült kötnünk a Szerencsejáték Zrt.-vel, ebből a klubok profitáltak, valamennyi NB I-es egyesület” – fogalmazott Kocsis Máté.

Hirdetés

Hangsúlyozta: sikerült a kormányzattal is jó megállapodást kötni, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) által adott 1,8 milliárd forint támogatás révén tudják segíteni az NB I/B-s csapatokat, illetve a támogatás óriási segítség a női Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének, valamint a strandkézilabda-világbajnokság megrendezésének kapcsán is.

„Az MKSZ az egyetlen országos sportági szakszövetség, amely önálló soron szerepel a központi költségvetésben, így a finanszírozásunk 2018 tavaszáig megoldott. A munkacsarnokok építését tekintve 40 létesítményre kapunk támogatást, 2018-20 között évente 5,5 milliárd forint áll rendelkezésre a csarnoképítési programban” – tette hozzá.

Az elnök sikernek tartja, hogy a szövetség munkája révén 2017-től a Nemzeti Alaptanterv módosításának köszönhetően kötelező tantárgy lesz a kézilabda.

[Customads id=646335]

 Ami a válogatottakat illeti, a szerencsétlenül sikerült decemberi női vb és az eredménytelen januári férfi Eb után újra kellett gondolnunk a nemzeti csapat feltételrendszerét – emelte ki Kocsis Máté. – Köszönjük Elek Gábornak és Ambros Martinnak, hogy a nehéz helyzetben is elvállalták az Eb-selejtezők négy mérkőzésére a feladatot a női csapat élén. A következő négy évre megtaláltuk talán a legjobbat, Kim Rasmussent a válogatott kispadjára. Köszönet Pálinger Katalin alelnök asszonynak, hogy megnyerte a csapatnak a dán edzőt. Fontos feltételünk volt, hogy a szakvezető legyen Magyarországon, és csak erre a csapatra koncentráljon. A férfi csapat kapcsán még nincs végleges döntés, ám úgy néz ki, ott is jó megoldást tudunk találni hamarosan. Ami az utánpótlást illeti, a Nemzeti Kézilabda Akadémia betölti küldetését, és infrastruktúra-fejlesztése hamarosan véget ér. A német labdarúgás utánpótlás-fejlesztési és finanszírozási modellje számunkra is példát nyújthat a jövőre nézve. Itt szeretném megköszönni a küldötteknek, hogy januárban, a férfi Európa-bajnokság után a sportág jövője kapcsán oly sokan elmondták véleményüket, elképzeléseiket – mondta el Kocsis Máté.

Az MKSZ elnöke zárásként kiemelte, hogy márciusban Budapest főváros közgyűlése posztumusz díszpolgári címet adományozott a sportág legendájának, Török Bódognak.

Novák András főtitkár elmondta: – Az MKSZ 5,5 milliárd forinttal nagyobb összegből gazdálkodhat, ennek fő tétele az a közel 3,2 milliárd forint, a Szerencsejáték Zrt. támogatása révén, amely egyaránt megjelenik a bevételi és a kiadási oldalon, a klubok felé. További 1 milliárd forintos tétel az iskolai csarnok felújítási program. Kiemelten kezeli a szövetség a válogatottak felkészülési támogatását, jelentős tétel továbbá a Nemzeti Kézilabda Akadémia.

A küldöttgyűlésen átadásra kerültek az MKSZ kitüntetései: a Magyar Kézilabda Szövetség elismerő oklevele, a Magyar Kézilabdázásért Emlékérem, valamint a Török Bódog emlékérem, amelyet az idei évben több évtizedes eredményes edzői munkájáért id. Nádori Pál kapott

A Török Bódog emlékérem díjazottja: id. Nádori Pál. Fotó: MKSZ

A Török Bódog emlékérem díjazottja: id. Nádori Pál. Fotó: MKSZ

A Magyar Kézilabdázásért Emlékérem díjazottjai: Csík János, Faludi Mihály, id. Kiss Szilárd, Komáromi Ákosné, Varga István (posztumusz), valamint az 1986-ban vb-ezüstérmes férfi válogatott tagjai és vezetői

A Magyar Kézilabda Szövetség elismerő oklevele díjazottjai: Balika Tímea, Berthóty Attila, Éliás Gábor, Györgyné Oblisz Anita, Hajdu János, Kökény Beatrix, Kuzma Ferenc, Nyárádi Bertalan, Pischné Bankó Zsuzsanna, Topáné György Anna

Forrás: MKSZ/MTI