Kovács Katalin visszavonult!

Shares

Kovacs_KatalinPénteki sajtótájékoztatóján Kovács Katalin, háromszoros olimpiai bajnok kajakos bejelentette, hogy abbahagyja az élsportot.

„Két évvel ezelőtt, Luca születése után, rengeteg energiával vágtam neki a felkészülésnek, hogy kijussak az ötödik olimpiámra, Rióba – mondta könnyeivel küszködve Kovács Katalin. – Az elmúlt hónapokban azonban rájöttem, hogy a szívemben már nem a kajak, hanem a családom van az első helyen. Ahogy a kislányomnak is szoktam mesélni esténként: itt a vége, fuss el véle!”

A 40 esztendős kajakos hozzátette: több mint 20 évet töltött a magyar válogatottnál, majd köszönetet mondott mindenkinek, aki támogatta és segítette őt sportolói pályafutása során. Jövőjével kapcsolatban elárulta: hogy mennyire marad szorosan a sport mellett, azt majd az idő eldönti, de szívesen foglalkozna gyerektáborok szervezésével, hogy visszaadhassa azt a tudást és tapasztalatot, amit felhalmozott az évek során.

Storcz Botond, a magyar válogatott szövetségi edzője az 1993-as ifjúsági világbajnokságon (Rasice) már együtt szerepelt Kováccsal, egészen a 2004-es athéni olimpiáig. Storcz elmondta: pályafutásának emlékezetes része volt a kajakozónővel való közös szereplés a világversenyeken. Storcz köszönetet mondott Kovács Katalin versenyzői pályafutásának eredményeiért, „nekem is az interneten kellett utánanéznem, hogy pontosan idézni tudjak” – tette hozzá mosolyogva Storcz Botond, aki „Kati” emberi tartását és sport iránti alázatát is kiemelte.

A Budapest Honvéd nevében Molnár Imre ügyvezető igazgató mondott köszönetet. „Katalintól nem szeretnénk elköszönni, mivel célunk, hogy a korábbi kiváló sportolóinkat megtartsuk szakosztályaink számára.”

A sajtótájékoztatón ott volt továbbá többek között Baráth Etele, az MKKSZ elnöke, valamint Schmidt Gábor főtitkár, és Horváth Gábor olimpiai bajnok, a BHSE szakosztály-igazgatója.

[Customads id=646335]

Kovács Katalin 1987-ben kezdett kajakozni a Budapest Spartacus színeiben, majd a BSE, a BKV Előre, az Újpest és az MTK után 2009-ben a Budapest Honvédhoz igazolt. Négy olimpián vett részt: Sydneyben két ezüstérmet nyert, Athénban, Pekingben és Londonban egy-egy arany és ezüst került a nyakába – 2004-ben és 2008-ban K–2 500-on, négy évvel ezelőtt pedig K–4 500-on lett olimpiai bajnok.

Harmincegy világbajnoki címével minden idők legeredményesebb kajakozónője, emellé 29 Európa-bajnoki győzelemmel is büszkélkedhet. Az országos bajnokságon 1996 és 2010 között minden évben nyert legalább egy aranyat. Tízszer választották meg az év magyar kajakozónőjének, megkapta a Magyar Érdemrend középkeresztjét a csillaggal 2012-ben, az MKKSZ örökös bajnoka (2005).

(MOB)