Kovács Zsófia ezüstérmes Eszéken

Az egyéni összetettben Európa-bajnoki ezüstérmes Kovács Zsófia a második helyen végzett talajon a tornászok eszéki világkupaversenyén.

Fotó: Do-Archiv

A magyar szövetség beszámolója szerint a Dunaferr SE sportolója 12,800 pontot kapott a döntőben. A kétszeres olimpikon Böczögő Dorina 12,433 pontot szerzett, így ötödik lett talajon.

Kovács Zsófiát hatodikként szólították a pódiumra a cél az volt, hogy minél tisztább, pontosabb bemutatóval tudjon előrébb lépni.

Mint azt Zsófia edzője, Trenka János elmondta, ez sikerült, így tanítványa összességében a második helyen zárt. „Zsófia összeszedetten állt a pódiumra, és kisebb hibákkal ugyan, de megcsinálta a gyakorlatát. Ez összességében a második helyre volt elég. Az 5.1-es nehézségi pontszámot megkapta, de a 7.7-es kiviteli eredményén még lehetne javítani. Azon leszünk, hogy a következő versenyekre ezt magasabbra tornázzuk fel, így azt a mély érkezést kijavítsuk, amelyért 3 tized került levonásra. A mai teljesítménye sokkal jobban tetszett, mint amit a selejtezőben mutatott, hiszen érkezései tisztábbak voltak. Ennek ellenére mindketten láttuk, látjuk, hogy miben kell javulnunk.”

Kovács Zsófia: „Boldog vagyok, hogy sikerült második helyen zárnom a talaj finálét, viszont még mindig nem vagyok teljesen megelégedve, mert még mindig van mit javítani az egész gyakin. A harmadik soromat nagyon csiszolni kell, hogy pontos legyen, a negyedik soromat pedig erővel kell, jobban bírjam. A továbbiakban azon leszek, hogy a következő versenyen már sokkal tisztább legyen az egész gyakorlat.”

Böczögő Dorina: „Sajnálom a három tizedes kilépést, ezen múlt a dobogó. Muszáj pontosan belőni az érkezéseket, mert nagyon sok múlik rajtuk. Most már jó a kondi és az erő, így is tudni kell kezelni a sorokat, ezen szeretnék a jövő héten javítani.”

Szombaton Makra Noémi bronzérmes, míg Böczögő ötödik lett felemáskorláton, a férfiaknál Kardos Botond korláton a negyedik helyen végzett.

24 magyar érem a Budapest Kupán

A Magyar Torna Szövetség a hétvégén rendezte meg a IV. Budapest Kupát, amely immáron a közvetlen férfi utánpótlás legrangosabb hazai rendezésű nemzetközi viadalává nőtte ki magát.

A budapesti Tornacsarnokban 11 nemzet, közel száz tornásza mérte össze tudását, érkeztek sportolók többek között Vietnámból, Törökországból és Izraelből is – tudtuk meg Puskás Jenő fiú utánpótlás szövetségi kapitánytól, aki azt is elmondta, hogy a magyar versenyzők nagyon kitettek magukért, ugyanis számos éremmel gazdagodtak.

Szombaton került sor az egyéni összetett versenyre, amely egyben selejtező is volt a vasárnapi szerenkénti döntőkre. Az utánpótlás tornászai három korcsoportban léptek a szerekhez, a magyarok közül az 1-es korcsoportban Mészáros Krisztofer megnyerte az egyéni összetettet (78.800 pont), a 2-es korcsoportban Balázs Krisztián ezüstérmes lett (79.900 pont), a 3-as korcsoportban pedig Molnár Botond állhatott a dobogó tetejére, a hat szeren összesen 75.200 pontot gyűjtött.

A vasárnapi szerenkénti döntőkben tovább folytatták a magyarok a kiváló szereplést, az 1-es korcsoportban Mészáros Krisztofer talajon, lólengésben és nyújtón első, gyűrűn pedig harmadik lett, míg Tomcsányi Benedek lólengésben ezüstöt, nyújtón bronzérmet szerzett.

A 2-es korcsoportban Balázs Krisztián nyerte a talaj, korlát és a nyújtó döntőjét, gyűrűn pedig a harmadik helyen végzett.

A 3-as korosztályban Molnár Botond nyakába négy aranyérem is került lólengésben, gyűrűn, ugráson és korláton, továbbá talajon ezüstöt, nyújtón bronzérmet nyert.

Lázár Bence korláton második, talajon harmadik lett, míg Závory Szilárd ugráson második, gyűrűn harmadik, Zámbori Zala Samu pedig nyújtón lett ezüstérmes.

A viadal alkalmával a bakui ifjúsági olimpia kvótaszerző versenyen indulók is ki lettek jelölve Mészáros Krisztofer és Balázs Krisztián személyében.

Puskás Jenő, fiú utánpótlás szövetségi kapitány: „Tizenegy nemzet vett részt a versenyen, a szokásos induló országok közül talán az orosz oldalról hiányoztak kicsit, az ukránok eddig minden évben voltak, most azonban nem vettek részt a megmérettetésen, de vannak visszajáró nemzetek, többek között az azeriek, törökök, izraeliek, vietnámiak. Nagyon színvonalas viadal volt, nagyon sok néző látogatott ki az eseményre, és egyre jobb a rendezés is. Minden nemzetből volt egy-egy kiemelkedő tornász, az azerieknél, szlovénoknál, horvátoknál, törököknél láthattunk szép gyakorlatokat. Mi magyarok is elég népes mezőnnyel indultunk, 12 versenyző szerepelt három korosztályban, és szerintem ennyire átütő sikerünk még nem volt, mert mindhárom korosztályban jók voltunk. Az egyéni összetetteket nézve az első korcsoportban Mészáros Krisztofer nyert, a másodikban Balázs Krisztián minimálisan kapott csak ki egy vietnámi versenyzőtől, és a legkisebbeknél pedig Molnár Botond nyerte az egyéni összetettet. Sok finálénk volt, és ami nagyon jó, hogy versenyről-versenyre egyre jobb gyakorlatokat látunk a mieinktől, úgyhogy elég jó formában voltak, különösen Mészáros Krisztofer és Balázs Krisztián, akik Bakuban is versenyezni fognak az ifjúsági olimpia kvótaszerző versenyén.”

Forrás: dunaujvaros.com/MATSZ