Következő edzőjének csapata ellen játszik a Veszprém

kézi_Ljubomir Vranjes, 440, nordschleswiger.dkKövetkező vezetőedzője, Ljubomir Vranjes jelenlegi csapata, a német Flensburg-Handewitt ellen játszik fontos mérkőzést a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

Február 1-jén jelentették be, hogy nyártól a szerb származású svéd tréner veszi át a veszprémi csapat, valamint a magyar válogatott irányítását, de a szombati csoportmeccs nem csak ezért lesz érdekes. Amennyiben ugyanis az európai szövetség által a hét mérkőzésének választott rangadón a magyar együttes nem kap ki hazai pályán, megőrzi harmadik helyét az A csoportban, és a B csoport hatodik helyezettjével találkozik a nyolcaddöntőben.

„Kemény meccset várunk, amelyen, mint mindig, a védekezés lesz a kulcs. Támadásban el kell kerülnünk a technikai hibákat és jó lövőpozíciókat kell találnunk, mivel a Flensburgnak gyors szélsői vannak, és remek kapusa, aki jól indítja a szélsőket a lerohanásban” – nyilatkozott klubja honlapján Javier Sabaté, az előző idényben BL-ezüstérmes Veszprém vezetőedzője.

Ljubomir Vranjes úgy fogalmazott, bizonyára nehéz dolguk lesz, de a Barcelona és a PSG is győzni tudott Veszprémben, ezért bízik benne, hogy nekik is sikerülni fog. „Én is emberből vagyok, úgyhogy minden bizonnyal különleges érzés lesz ott állni a csarnokban a közönség üdvrivalgása közepette, de a bemelegítés során és a mérkőzésen kizárólag a Flensburgra koncentrálok majd, mert profi vagyok” – mondta a szakvezető.

A magyar válogatott irányító, Császár Gábor svájci csapata, a Kadetten Schaffhausen vasárnap a dán Bjerringbro-Silkeborg otthonában játssza utolsó mérkőzését, de a végeredménytől függetlenül az utolsó helyen végez.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. (utolsó) forduló

Szombat

A csoport: Telekom Veszprém – Flensburg-Handewitt (német) 17.30

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 23 pont, 2. Paris Saint-Germain (francia) 22, 3. Telekom Veszprém 16, 4. Flensburg-Handewitt 15, 5. THW Kiel (német) 12, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2

A B csoportban a Szeged már szerdán letudta utolsó meccsét, és mivel hat góllal győzött a német bajnok Rhein-Neckar Löwen otthonában, a második helyre lépett előre. Pozícióját akkor őrzi meg, ha a magyar válogatott Jamali Iman fehérorosz együttese, a Meskov Breszt legyőzi idegenben a címvédő lengyel Kielcét.

Szerdán játszották

B csoport: Rhein-Neckar Löwen (német) – MOL-Pick Szeged 24-30 (12-14)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/13 mérkőzés, 2. MOL-Pick Szeged 17/14, 3. Rhein-Neckar Löwen 17/14, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 14/13, 6. PPD Zagreb (horvát) 9/14, 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/14, 8. IFK Kristianstad (svéd) 8/13

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorol. Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.

A férfi EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában a Tatabánya szombat este a dán KIF Kolding otthonában szerepel. A két együttes múlt szombaton Győrben már találkozott, és mivel a magyar csapat 28-26-ra győzött, ha idegenben kedvező eredményt ér el, fontos lépést tehet a negyeddöntőbe jutás felé.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, C csoport:

Szombat
KIF Kolding (dán) – Grundfos Tatabánya KC 19.00

Az állás: 1. SC Magdeburg (német) 5 pont, 2. Tatabánya 4, 3. KIF Kolding 3, 4. Makkabi Castro Tel Aviv (izraeli) 0
A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A női BL középdöntőjében is az utolsó fordulót rendezik a hétvégén. Mivel a macedón Vardar Szkopje az előző két meccsét elveszítette, a Ferencváros az 1. csoport élére került, és amennyiben szombaton hazai pályán legyőzi a montenegrói Buducnost Podgorica együttesét, biztosan megőrzi előkelő pozícióját.

Jeney Zsolt Ákos, az FTC-Rail Cargo Hungaria szakosztályelnöke az M1 aktuális csatornán elmondta, nem számolgatnak, az első helyen szeretnének végezni. „Ne tévesszen meg senkit, hogy idegenben sikerült jelentős különbséggel, nyolc góllal megverni a Podgoricát, mert változatlanul a világ egyik legjobb csapatáról van szó. Tudjuk, ha esetleg nagyon kikapnánk, a Larvikkal találkoznánk, amennyiben viszont az első vagy a második helyről jutunk tovább, a CSM Bucuresti vagy a Midtjylland lesz az ellenfelünk, de nem lehet eldönteni, melyik lenne a jobb” – tette hozzá.

Az előző idényben BL-ezüstérmes Győr a norvég Larvik otthonába látogat vasárnap. A mérkőzésnek nincs tétje, mert a magyar csapat biztosan az első, a skandináv együttes pedig a második helyen zár a 2. csoportban, sőt már azt is tudni lehet, hogy az ETO ellenfele a francia Metz lesz a negyeddöntőben.

Női Bajnokok Ligája, 2. csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

Szombat

1. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria – Buducnost Podgorica (montenegrói) 15.00

Az állás: 1. Ferencváros 14 pont, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 12, 4. Metz (francia) 8, 5. Thüringer HC 5, 6. Asztrahanocska (orosz) 2

Vasárnap

2. csoport: Larvik (norvég) – Győri Audi ETO KC 17.00

Az állás: 1. Győri Audi ETO 15 pont, 2. Larvik (norvég) 12, 3. CSM Bucuresti (román) 9, 4. Midtjylland (dán) 8, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4
A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A női EHF Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a német TuS Metzingen – Konkoly Csaba vezetőedző, illetve Szekerczés Luca jobbátlövő csapata – a hazai 27-23-as sikert követően vasárnap a francia Nantes Loire Atlantique otthonában szerepel.