Kozák Danuta négyszeres olimpiai bajnok!

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Kozák Danuta a célban a női kajak egyesek 500 méteres versenyének döntőjében a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 18-án. A magyar kajakos megvédve címét aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Tamás

Kozák Danuta a célban a női kajak egyesek 500 méteres versenyének döntőjében. MTI Fotó: Kovács Tamás

A kajakos Kozák Danuta szerezte Magyarország 500. olimpiai érmét: az UTE 29 éves versenyzője címét megvédve megnyerte csütörtökön az 500 méteres versenyt a riói játékokon.

Az immár négyszeres olimpiai bajnok kajakos a csütörtöki döntőben a mezőnnyel jött el a rajttól. Az elején a fehérorosz Marina Litvincsuk volt a leggyorsabb, bő fél hajóval a többiek előtt lapátolt. Mellette a 6-os pályán Kozák az ellenfelekénél nagyobb utazótempóját felvéve megközelítette, majd még a féltáv előtt meg is előzte őt. A második 250 méter pedig már az ő diadalmenetéről szólt, annyira elhúzott a többiektől, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. A célba bő másfél hajóval a dán Emma Jörgensen előtt ért be. Harmadikként a tavaly világbajnok, Rióban 200 méteren aranyérmes új-zélandi Lisa Carrington végzett.

Kozák – aki kedden Szabó Gabriellával párosban is győzött ezen a távon – a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

Danuta a Darnyi Tamás, Fuchs Jenő és Kulcsár Győző alkotta négyszeres olimpiai bajnok trióhoz csatlakozott ezzel az eredményével.

A magyar kajakoshoz hasonlóan a kenus Jurij Cseban is megvédte címét.

Női K-1 500 m, olimpiai bajnok:

KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG) 1:52.494 p
2. Emma Jörgensen (Dánia) 1:54.326
3. Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:54.372

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Az aranyérmes Kozák Danuta a női kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 18-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az aranyérmes Kozák Danuta a női kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában. MTI Fotó: Kovács Tamás