Középtávon robbantanának az FTC férfi kézilabdázói

Shares
kézilabda_FTC férfiak, Tatabánya

Itt még áttörték a Fradi védőfalát. Fotó: Teknős Miklós

NB I és Magyar Kupa négyes döntő. Csütörtök este fél nyolcig mindkettőre megvolt az esély a Népligetben. A Fradi ugyanis hibátlanul menetel az NB I/B Keleti csoportjában, de a két nagyágyú, a Veszprém és a Szeged mellett idén nem lesz tagja a Magyar Kupa négyes döntő mezőnyének.

Az idén szón van a hangsúly. A zöld-fehérek telt házas hazai meccsekről, meghatározó NB I-es csapatról álmodnak. Középtávon.

Ha ez így folytatódik, előbb-utóbb kiegyenlítődnek az erőviszonyok, és a főváros is fel tud mutatni egy minőségi férfi-kézilabdacsapatot. A Fradinál minden adott: a csapat utcahosszal vezet az NB I/B Keleti csoportjában, kilenc ponttal előzi meg az Algyőt, a legnagyobb riválist. Ősszel idegenben nyert a Fradi; már akkor lehetett sejteni, hogy a győzelemért nemcsak a két pont járt, hanem akár a feljutás is…

Hirdetés

Na de ott tartottunk, hogy erőviszonyok! A mai menők többsége még meg sem született vagy a babakocsiban tologatták őket, amikor először (és eddig utoljára) nyert BEK-et magyar férfi klubcsapat. Ez a Budapesti Honvéd volt, még 1982-ben. Akkor a fővárosról szólt itthon a kézilabda (abban az évben a Vasas győzött a nőknél a BEK-ben). Bő két évtizede hozzá sem tud szólni a magyar férfibajnoksághoz fővárosi csapat, a Veszprém és a Szeged uralkodik a honi mezőnyben. Hozzájuk próbál felzárkózni a Ferencváros, ahogy diplomata nyelven mondani szokás, „középtávon”.

„Óriási lehetőség, hogy a kétmilliós fővárosban az egyetlen NB I-es férfi-kézilabdacsapat lehetünk. Szeretnénk már idén szurkolói bázist kiépíteni, ezért minden mérkőzésünket ingyen lehet megtekinteni, és igyekszünk megfogni a gyerekeket is – mindezt azért, hogy jövőre ne csak a Veszprém és a Szeged ellen legyen telt ház” – mondta nemrég a Zöld és fehér magazinnak Király Sándor, az FTC férfi-kézilabdaszakág vezetője. A Fradinál, legyen az teke- vagy jégkorongszakosztály, csak a győzelem az elfogadható. Erre erősített rá Király: „Ez itt a Ferencváros, minden meccsen, minden versenysorozatban a győzelem a cél – nem taktikázunk, nem pihentetünk, hanem nekimegyünk az ellenfélnek.”

Nekimentek… A Magyar Kupában sorrendben a Dabasnak, a Győrnek, a Budakalásznak és a Vácnak. Az első két ellenfél másod-, a harmadik viszont első osztályú volt, fel is kapta a fejét a szakma a Budakalász kiverésére, és akkor még hátravolt a Vác elleni 34-32-es diadal. A Fradi újabb első osztályú csapatot ütött ki a kupából. Ki lepődne meg ezek után, hogy csodaváró hangulatban kanyarodott rá a zöld-fehér csapat és közönsége a Tatabánya elleni mérkőzésre?

A Fradi jól tartotta magát az első félidőben az NB I harmadik helyén álló EHF-kupacsapat, a Tatabánya ellen. Vezetett is két góllal, ekkor a korábbi ferencvárosi edző, Vladan Matics időkéréssel rendezte a sorokat. Szöllősi Balázs és Szöllősi Szabolcs, valamint a montenegrói válogatott Milos Vujovic és Székely Márton kapus vezérletével a Bányász kétgólos előnnyel zárta az első 30 percet. A továbbjutás a második félidő elején dőlt el. A Tatabánya elhúzott hat góllal, és innen nem volt visszaút a Fradinak, a vendégcsapat 24-19-re győzött, és bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

kézilabda_Adorján Gábor, 440

Adorján Gábor edző már az NB I-ben érezheti magát csapatával. Fotó: JochaPress.hu

„Ha sor kerül erősítésre, akkor első körben kizárólag magyarokban gondolkodunk. Ha minden jól megy, és stabilizáljuk a helyünket az élvonalban, akkor évek múltán fordulhat a kocka, és nekünk csak válogatnunk kell majd a Fradiba vágyó kézilabdázók között” – mondta Adorján Gábor vezetőedző. Ez a jövő. A ferencvárosi férfi kézilabdázók megharcolnak az őket megillető figyelemért rövid távon. A ferencvárosi nők már bizonyítottak hosszú távon.

(magyaridok.hu)