Kupagyőzelmével sporttörténelmet írt a Békéscsabai RSE

A békéscsabai Szakmáry Réka (j), valamint Vacsi Evelin és Villám Lilla (b-j) a női röplabda Magyar Kupa döntőjében. MTI Fotó: Illyés Tibor

A békéscsabai Szakmáry Réka (j), valamint Vacsi Evelin és Villám Lilla (háttal) a női röplabda Magyar Kupa döntőjében. MTI Fotó: Illyés Tibor

A bajnoki címvédő Békéscsaba csapata fennállása során először hódította el a női röplabda Magyar Kupát, a pénteki döntőben három játszmában legyőzte az elmúlt négy idényben kupagyőztes Vasas együttesét.

A békéscsabaiak mintha kissé idegesen kezdték volna a meccset, de két-három labdamenet után megnyugodtak, Szakmáry Gréta nyitásaival – közte két ász – 8:2-re húztak el az első szünetig. A Vasasnak gyakorlatilag nem volt nyitásfogadása, s a támadásik is könnyen kiismerhetőek voltak, a csabaiak pedig fantasztikusan mezőnyöztek. Tálas Zsuzsanna nyitássorozata után már tíz pont is volt a két csapat között. És a csabaiak nem ismertek kegyelmet, sorban jöttek a BRSE-pontok, sokáig az is kérdéses volt, hogy kijönnek-e a piros-kékek a tízből. Végül 14 játszmalabdája volt a kékeknek, amelyből a negyediket Tálas Zsuzsanna tett át második érintésre, ezzel pontot téve a játszma végére (25:13).

[Customads id=646335]
A hárított három játszmalabda valamelyest jót tett a Vasas-játékosok lelkének, mert a második szett elején már nem engedték elhúzni a békéscsabaiakat. Ugyan volt három pont is a különbség, 7:7-nél viszont egyenlítettek a piros-kékek. Kisvártatva azonban megint Szakmáry jött nyitni, s szinte áthatolhatatlan blokkjának köszönhetően megint elhúzott a BRSE: a második szünetben 16:12 volt az állás a viharsarkiak javára. Ugyan ezután kettőre feljött az ellenfél, de ekkor meg Soós Nikoletta vitte a prímet a csabaiaknál, s így hét játszmalabdájuk lett, s Tatjana Matics ászával már az elsőt be is húzták (25:17).

A békéscsabai Sarah Clement, Soós Nikolett és Tálas Zsuzsanna (b-j). MTI Fotó: Illyés Tibor

A harmadik felvonásban 2:2 után húzott el megint hárommal a BRSE – mondani sem kell, Szakmáry Gréta nyitott ekkor –, de 6:6-nál még fel tudott zárkózni a címvédő. 8:8 után viszont megint elhúztak a csabaiak, igaz ekkor a játékvezető több ítéletét is vitatták a Vasas kispadján. Innentől kezdve viszont a csabaiak megállíthatatlanul meneteltek a szettgyőzelem felé, s végül ezúttal is hét szett, egyben meccslabdájuk volt. Ezt Sarah Clement értékesítette, s így története során először nyerte meg a Magyar Kupát (25:17).

Szasa Nedeljkovics: – Nagyon jó játékkal nyertük a mérkőzést, egy pillanatig nem volt kérdéses, hogy melyik csapat győz. Ezért dolgozunk augusztus óta…