Lánykérés a Spuri Balaton Szupermaratonon

lanykeresA 9. Spuri Balaton Szupermaraton harmadik napjára a verseny hétvégi szakaszára (FélBalaton) érkezők és a maratoni versenyszámot (MaratonFüred) vállalók is csatlakoztak. A szeles nap egyedi eseménnyel indult.

Váratlan jelenettel kezdődött a nap: a négynapos verseny badacsonyi rajtja előtt néhány perccel Török Tamás, aki egyéniben teljesíti a versenyt, a rajtkapu alá hívta kedvesét, letérdelt, s megkérte a kezét. Fruzsinát teljesen váratlanul érte az esemény, könnyei is kicsordultak, de természetesen igent mondott. Hamar el kellett búcsúznia újdonsült vőlegényétől, hiszen Tamás folytatta a Balaton körbefutását.

Spuri Balaton Szupermaraton résztvevői számára ez volt a harmadik és egyben a legrövidebb nap (45,2 kilométer Badacsony és Balatonfüred között), de bekapcsolódtak a csak a hétvégére érkezők, vagyis a FélBalaton résztvevői is (ez a versenyszám a párosokat és a háromfős váltókat is számítva összesen 191 nevezőt vonzott). A badacsonyi „nagyrajttól” kicsit keletebbre, Badacsonytomajból pedig a Spuri MaratonFüred 307 nevezőt számláló mezőnye vágott neki a klasszikus távnak. Köztük tucatnyian életükben először.

Utóbbin férfiak között László Árpád Szabolcs ért be leghamarabb a balatonfüredi célba – 2 óra 55 perc és 38 másodperc alatt –, a hölgyek versenyét Turós Izabella (3:25:29) nyerte. Alig telt el pár másodperc azután, hogy a MaratonFüred győztese beérkezett, megjött a négynapos versenyben a pályacsúcsra hajtó Sashegyi Gepárdok váltója 45,2 kilométer megtételét követően.

A Spuri Balaton Szupermaraton egyéni versenyében ezen a napon is Steib Péter volt a leggyorsabb, összetettben már csaknem 14 perc az előnye a német Christoph Lux előtt. A hölgyeknél Ladányi Tímeát ezúttal megelőzte Molnár Gitta, ám előbbi még így is bő húsz percben vezet összetettben. A párosok és a csapatok küzdelmében egy helyen változott az összetett eredmény az élen: a SzilvásSüti és a Tündérek elnevezésű női csapat visszavette a vezetést.