Lengyelország nyert Montenegróban

2017.03.26 Podgorica Pilka Nozna Reprezentacja Eliminacje Mistrzostw Swiata Rosja 2018 Czarnogora - Polska N/z Robert Lewandowski gol, radosc, bramka Foto Rafal Rusek / PressFocus 2017.03.26 Podgorica Football Team World Cup Qualifiers Russia 2018 Montenegro - Poland Robert Lewandowski gol, radosc, bramka Credit: Rafal Rusek / PressFocus / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl FRANCE OUT! PUBLICATIONxNOTxINxPOL 20170326PF_RR046 2017 03 26 Podgorica Pilka Nozna REPREZENTACJA Eliminacje Mistrzostw SWIATA Rosja 2018 CZARNOGORA Polska n Z Robert Lewandowski Gol Radosc Bramka Photo Rafal RUSEK PRESS FOCUS 2017 03 26 Podgorica Football team World Cup Qualifiers Russia 2018 Montenegro Poland Robert Lewandowski Gol Radosc Bramka Credit Rafal RUSEK PRESS FOCUS Newspix PL Newspix PL France out PUBLICATIONxNOTxINxPOL

Robert Lewandowski és Artur Jędrzejczyk. Foto Rafal Rusek / PressFocus

Az európai labdarúgó vb-selejtezőkön Hollandia Bulgáriában kapott ki, míg Belgium csak a mérkőzés hajrájában tudott kiegyenlíteni Görögország ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a román-dán összecsapás.

Az A csoportban Spas Delev (Pogon Szczecin) Szófiában az első húsz percben duplázott Hollandia ellen és ezzel megpecsételte az Oanje sorsát. A holland szövetégi kapitány a szünetben becserélte Wesley Sneijdert és Wesley Hoedt-ot, majd játékba küldte Luuk de Jongot, ám a vendégek még szépíteni sem tudtak.

A csoportban a franciák és a svédek is magabiztosan nyertek, Solnában Emil Forsberg (RB Leipzig), míg Luxembourgban Olivier Girod (Arsenal) duplázott. A svédek és a franciák június 9-én csapnak össze a Friends Arénában.

A C csoportban idegenben nyert Csehország és Németország is, Bakuban Andre Schürrle (Borussia Dortmund) egy gólpassz kiosztása mellett kétszer volt eredményes, míg Serravalléban Antonin Barák (Slavia Praha) és Vladimír Darida (Hertha BSC) duplázott. Belfastban Jamie Ward (Nottingham Forest) révén már a 2. percben vezetést szerzett Észak-Írország Norvégia ellen, a 33. percben Conor Washington (Queens Park Rangers) állította be a 2-0-ás végeredményt. A csoportban Csehország szeptember 1-én látja vendégül Németországot.

Az E csoportban Kolozsváron egyetlen gól sem született a Románia — Dánia rangadón, az eredmény egyszerre hozta nehéz helyzetbe mindkét csapatot. Montenegróban Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund) szerzett győztes gólt Lengyelország számára.

A Wembley-stadionban Jermain Defoe (Sunderland) és Jamie Vardy (Leicester City) volt eredményes Litvánia ellen. Gareth Southgate csapatában végigjátszotta a mérkőzést a 24 éves John Stones (Manchester City), a 23 éves Eric Dier (Tottenham Hotspur) és a 20 éves Dele Alli (Tottenham Hotspur) is. Csereként lépett pályára a mindössze 19 éves Marcus Rashford (Manchester United). Úgy tűnik Anglia egy ütőképes, nagyon fiatal csapattal utazik jövőre Oroszországba.

A H csoportban Belgium négy győzelem után kis híján betlizett Görögország ellen. Brüsszelben a vendégek Konstantinos Mitroglou (Benfica) révén rögtön a második játékrész elején szereztek vezetést. A görögök Tachtsidis kiállítása után emberhátrányban is hősiesen védétk az előnyüket, végül a 89. percben Dries Mertens beadása után Romelu Lukaku (Everton) egyenlített ki.

Bosznia-Hercegobina 5-0-ra nyert Gibraltár ellen, az első két találatot Vedad Ibisevic (Hertha BSC) jegyezte. A bosnyákok ezzel egy pontra megközelítették a 2. helyen álló Görögországot, a két gárda június 9-án a zenicai Bilino Polje-stadionban csap össze.

Európai vb-selejtezők, 5. forduló

A csoport:

Svédország — Fehéroroszország 4-0 (1-0)
Gól: Emil Forsberg (19., 11-es, 49.), Marcus Berg (57.), Isaac Thelin (77.)

Luxemburg — Franciaország 1-3 (1-2)
Gól: A. Joachim (34., 11-es), ill. Olivier Giroud (28., 77.), Antoine Griezmann (37., 11-es)

Bulgária — Hollandia 2-0 (2-0)
Gól: Spas Delev (5., 20.)

A csoport állása: 1. Franciaország 13 pont, 2. Svédország 10, 3. Bulgária 9, 4. Hollandia 7, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

C csoport:

San Marino — Csehország 0-6 (0-5)
Gól: Antonin Barák (17., 24.), Vladimir Darida (19., 77., 11-es), T. Gebre Selassie (26.), M. Kremencik (43.)

Azerbajdzsán — Németország 1-4 (1-3)
Gól: D. Nazarov (31.), ill. Andre Schürrle (19., 81.), Thomas Müller (36.), Mario Gomez (45.)

Észak-Írország — Norvégia 2-0 (2-0)
Gól: Jamie Ward (2.), Conor Washington (33.)

Az állás: 1. Németország 15 pont, 2. Észak-Írország 10,  3. Csehország 8, 4. Azerbajdzsán 7, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0

E csoport:

Örményország — Kazahsztán 2-0 (0-0)
Gól: Henrikh Mkhitaryan (73.), Aras Özbiliz (75.)

Montenegró — Lengyelország 1-2 (0-1)
Gól: S. Mugosa (63.), ill. Robert Lewandowski (40.), Lukasz Piszczek (82.)

Románia — Dánia 0-0

Az állás: 1. Lengyelország 13 pont, 2. Montenegró 7, 3. Dánia 7, 4. Románia 6 (6-4), 5. Örményország 6 (6-10), 6. Kazahsztán 2

F csoport:

Anglia – Litvánia 2-0 (1-0)
Gól: Jermain Defoe (21.), Jamie Vardy (66.)

Málta – Szlovákia 1-3 (1-2)
Gól: J. Farrugia (14.), ill. Vladimir Weiss (2.), Jan Gregus (41.), Adam Nemec (90.)
Kiállítva: J. Farrugia (78.), ill. A. Nemec (90.)

Skócia – Szlovénia 1-0 (0-0)
Gól: Chris Martin (88.)

Az állás: 1. Anglia 13 pont, 2. Szlovákia 9, 3. Szlovénia 8, 4. Skócia 7, 5. Litvánia 5,  6. Málta 0

H csoport:

Bosznia-Hercegovina — Gibraltár 5-0 (2-0)
Gól: Vedad Ibisevic (4., 43.), A. Vrsajevic (52.), E. Visca (56.), E. Bicakcic (90.)

Belgium — Görögország 1-1 (0-0)
Gól: Romelu Lukaku (89.), ill. K. Mitroglou (46.)
Kiállítva: P.Tachtsidis (65.), G. Tzavellas (90+5.) — mindkettő Görögország.

Ciprus — Észtország 0-0

A csoport állása: 1. Belgium 13 pont, 2. Görögország 11, 3. Bosznia-Hercegovina 10, 3. Ciprus 4 (3-8), 4. Észtország 4 (5-15), 5. Gibraltár 0