Lengyelországban kikapott a világbajnok!

Arkadiusz Milik_440Spanyolország veresége után Európa-bajnoki selejtező-mérkőzésen kikapott a világbajnoki címvédő Németország is.

A Nationalelf Varsóban lépett pályára Lengyelország ellen. A két ország tétmérkőzésen utoljára a 2008-as Európa-bajnokságon játszott egymás ellen, akkor a németek két Lukas Podolski találattal nyertek.

Szombat este a lengyel kezdőcsapatban természetesen ott volt Robert Lewandowski (Bayern München), aki a nyáron Dortmundból a Bayern Münchenhez szerződött. Az előző válogatott mérkőzésen Lewandowski négy gólt lőtt Gibraltár ellen. Joachim Löw csapatában lehetőséget kapott a dortmundi Erik Durm, Antonio Rüdiger (VfB Stuttgart), Karim Bellarabi (Bayer 04) és Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach) is.

A 15. percben Lewandowski ütközött a német 16-oson belül, ám ezért a „megmozdulásáért” nem kapott tizenegyest. Két perccel később Toni Kroos szabadrúgása után Mats Hummel fejelt kapu mellé.

A 38. percben Mario Götze átívelt labdáját Karim Bellarabi lőtte el a bal alsó sarok mellett. Másfél perccel később Schürrle ugratta ki Thomas Müllert, aki a kapu mellé gurított.

Az 51. percben Lukasz Piszczek ívelt be a német kapu elé, ahol az érkező Arkadiusz Milik a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát (1-0). A lengyel csatárt még 19 évesen vásárolta meg a Bayer Leverkusen, Milik jelenleg a holland Ajaxban játszik kölcsönben.

Az 53. percben Mario Götze lövését hárította Szczesny, majd két perccel később Schürrle bombáját öklözte ki a lengyel kapus. A 63. percben Erik Durm lövését is „lenyelte” Szczesny. A 70. percben a lengyel csapatkapitány Kamil Grosicki egyedül tört kapura, mintegy 30 méteres sprintje után lövését Manuel Neuer hárította.

Joachim Löw a második félidő derekán előbb Julian Draxlert, majd Lukas Podolskit cserélte be, ám nem tudtak kiegyenlíteni a németek.

A 79. percben Bellarabi 20 méterről megeresztett bombaerejű lövését is hárította Szczesny. Két perccel később Boateng beívelt labdáját Götze fejelte vissza, Podolski pedig a levegőből, kapásből lőtt, a labda a felső lécről vágódott a mezőnybe.

A 87. percben Mario Götze bombázott kapu fölé. Egy perccel később Piszczek dobta be a labdát Lewandowskinak, aki rögtön a védők mögé került, középre adása után az érkező Sebastian Mila 13 méterről, bal lábbal kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). A 32 éves középpályás eddig csak felkészülési mérkőzéseken lőtt gólt a lengyel nemzeti tizenegyben.

A németek 12-szer, míg a lengyelek mindössze kétszer(!) találták el a kaput.

Németország tétmérkőzésen utoljára a 2012-es Európa-bajnokság elődöntőjénben kapott ki Olaszországtól. A Nationalelf szintén tétmérkőzésen utoljára a 2010-es világbajnoki elődöntőben nem tudott gólt lőni.

A D csoportban Írország kiütötte Gibraltárt, míg a skótok csak egy grúz öngólnak köszönhetően tartották odahaza a három pontot. Kedden a németek Írországot, míg a lengyelek Skóciát fogadják. A jelenleg egyaránt 6-6 pontos Írország és Lengyelország 2015. máricus 29-én Dublinban csap össze.

Európa-bajnoki seleztezők, 2. forduló

D csoport

Lengyelország-Németország 2-0 (0-0)
Gól: Arkadiusz Milik (51.), Sebastian Mila (88.)

Írország-Gibraltár 7-0 (3-0)
Gól: Robbie Keane (6., 14., 18., 11-es), McClean (46., 53.), J. Perez (51., öngól), Hoolahan (56.)

Skócia-Grúzia 1-0 (1-0)
Gól: Khubutia (28., öngól)