Létrejött a Federer-Nadal csúcstalálkozó!

Nadal_20170127Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság férfi elődöntőjében mintegy öt órás mérkőzésen Rafael Nadal legyőzte a trónkövetelő Grigor Dimitrovot, így a fináléban az örök ellenfél Roger Federer ellen léphet pályára Melbourne-ben.

Persze ez az elődöntő nem volt sétagalopp a spanyol teniszező számára, a bolgár Dimitrov kiegyenlített a második játszmában, majd nagyon hosszú ideig egyikük sem tudta elvenni ellenfele adogatójátékát. A harmadik szett rövidítését Nadal, míg a negyedik játszma rövidítését Dimitrov nyerte meg.

A döntő szettben előbb Dimitrov jutott két bréklabdához, ám a kitűnően koncentráló Nadal hárította a veszélyt (4:4), majd a következő gémben el tudta venni a bolgár játékos adogatójáékát. Végül Nadal hozni tudta az utolsó gémet az egyre többet hibázó Dimitrov ellen.

Figyelemre méltó a bolgár játékos 79 nyerő ütése, igaz Dimitrov jóval több ki nem kényszerített hibát vétett, mint Nadal (70-43). Dimitrov négyszer, míg Nadal ötször vette el ellenfele adogatójátékát.

Rafael Nadal csak egyszer 2009-ben nyert az Ausztrál Openen, akkor éppen Roger Federert győzte le 7:5, 3:6, 7:6(3), 3:6, 6:2 arányban. A két „veterán” játékos 35. alkalommal lép pályára egymás ellen. Federer és Nadal eddig 8 GS-döntőben találkozott, az állás 6-2 a spanyol teniszező javára.

Legutóbb 2015-ben a bázeli torna fináléjában Federer nyert 6:3, 5:7, 6:3 arányban, de ott ugye a hazai pálya előnyét élvezhette a svájci.

A Nadal-Dimitrov elődöntő már éjfél után ért véget Melbourne-ben, ahol szombaton Piros Zsombor magyar idő szerint hajnali 5 óra után lép pályára a fiúk fináléjában az izraeli Yshai Oliel ellen.

A Rod Laver Arénában magyar idő szerint 9:30 után kezdődik a Serena Williams – Venus Williams női döntő.

Ausztrál Open

Férfi egyes, elődöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 9.) – Grigor Dimitrov (bolgár, 15.) 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4