Lewandowski fantasztikus volt!

Robert Lewandowski ebben a szezonban már nyolc gólnál jár. Fotó: kicker.de

A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság Bayern München-Wolfsburg rangadóján a szünetben beállt Robert Lewandowski tíz percen belül szerzett öt gólt. Dárdai Pál csapata Vedad Ibisevic két góljával nyert a Köln ellen.

Az Allianz Arénában 75 ezer néző előtt a Wolfsburg szerezte meg a vezetést. A 26. percben Julian Draxler beadását Daniel Caligiuri helyezte Manuel Neuer kapujába (0-1). Nem ment a játék a bajoroknak, így a Bayern München vezetőedzője Pep Guardiola már a szünetben kettős cserére szánta el magát. Juan Bernat helyére Javi MArtinez állt be, míg Thiago Alcantarát a lengyel Robert Lewandowski váltotta.

Az 51. percben Lewandowski jókor volt jó helyen, végül bal belsővel helyezett közelről Diego Benaglio kapujába (1-1). Pontosan egy perccel később Douglas Costa beadása után 19 méterről jobb lábbal lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1). Az 55. percben Lewandowski előbb a kaput találta el, a kipattanót visszatette, ám ekkor a svájci kapus kapott bele a labdába, végül harmadik kísérletre sikerült a labdát a hálóba juttatni (3-1).

Az 57. percben Douglas Costa óriási bal oldali sprintje után a beadást Lewandowski jobb belsővel helyezte a kapu bal oldalába (4-1). Három perccel később Mario Götze jobb oldali beadása után a lengyel csatár 15 méterről oldalraelvetődve, kapásból lőtt jobb lábbal a bal felsőbe (5-1). Parádés találat volt.

A Bundesligában egy mérkőzésen öt gólt először Karl-Heinz Thiele jegyzett 1963-ban az 1. FC Köln-1. FC Kaiserslautern (5-1) mérkőzésen.

A Bayern München legendás játékosa Gerd Müller a hetvenes években négy bajnoki mérkőzésen szerzett öt találatot.

1978. április 29-én a Borussia Mönchengladbach-Borussia Dortmund mérkőzésen Jupp Heynckes szerzett öt gólt. A szezon utolsó fordulójában a Mönchengladbach 12-0-ra nyert a BVB ellen, Dortmundban azonnal kirúgták a kispadról Otto Rehhagelt. A bajnoki címet a Hamburgban a St. Pauli ellen 5-0-ra nyert 1. FC Köln szerezte meg, ugyanis azonos pontszám mellett a Köln gólaránya +45, míg a Borussia Mönchengladbach-é „csak” +42 volt.

1984. feburár 25-én Dieter Höness (Bayern München) rúgott öt gólt az Eintracht Braunschweig ellen, a 6-0-ás mérkőzés első találatát Karl-Heinz Rumenigge jegyezte. Dieter Höness mesterötöse 22 perc alatt született.

1986-ban Jürgen Klinsmann a VfB Stuttgart színeiben lőtt öt gólt Düsseldorfban (Fortuna-VfB 0-6), míg a Kaiserslautern-Schalke 04 mérkőzésen Frank Hartmann volt ötször eredményes.

Utoljára Michael Tönnies rúgott egy mérkőzésen öt gólt 1991-ben az MSV Dusiburgban a Kalsruher SC ellen (6-2).

A Bundesligában és a Bundesliga 2-ben is csak egy-egy olyan játékos volt eddig, aki egy mérkőzésen hat gólt szerzett. A másodosztályban 1977. május 13-án a VfB Stuttgart-SSV Jahn Regensburg mérkőzésen (8-0) Ottmar Hitzfeld lőtt hat gólt. 1977. augusztus 17-én az 1. FC Köln-Werder Bremen találkozón (7-2) Dieter Müller volt hatszor eredményes. A kelet-német bajnokságban (DDR-Oberliga) 1979-ben Joachim Streich (1. FC Magdeburg) szerzett hat gólt a BSG Chemie Böhlen elleni 10-2-es mérkőzésen.