Ligakupa: a Loki nyert a Videoton otthonában

Videoton_DVSCA Debrecen 2-0-ra nyert a bajnokságban listavezető Videoton otthonában a labdarúgó Ligakupa negyeddöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel jutott a legjobb négy közé.

Az izgalmas találkozó egyik érdekessége az volt, hogy Bognár Tamás játékvezetőt vádlisérülés miatt le kellett cserélni.

A 4. percben Máté Péter  egy szöglet utáni szituációt követően közelről lőtt az ellenfél kapujába (0-1). A 10. percben Kulcsár előtt akadt egy helyzet, de lövését a hazaiak kapusa fogta.

A félidő további részében a Videoton birtokolta többet a labdát, de nagyobb gólhelyzetet csak a 39. percben sikerült kialakítania, amikor a Loki kapujának lécén csattant a labda egy veszélyes lövés után.

A 73. percben egy gyors kontrát követően Kulcsár Tamás révén megszerezte a Loki a második találatát (2-0).

Az utolsó percek feszült légkörben teltek, a Videoton mindent egy lapra feltéve támadott, hogy megszerezze a továbbjutást jelentő gólt, de a Loki összes játékosa hősiesen védekezett.

Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője: – A mai mérkőzésen több olyan játékos is lehetőséget kapott, aki eddig kevesebbet játszott bajnoki mérkőzésen, vagy a második csapatunkban szokott pályára lépni. Nagyon jól megoldották a feladatukat a srácok, fegyelmezetten és taktikusan futballoztak végig. A megszerzett labdákból próbáltunk veszélyeztetni, illetve azon voltunk, hogy az ellenfél gyors és kreatív játékosai előtt elzárjuk a területet. Jól kezdtük a mérkőzést, ami egy gólban is megmutatkozott, de még utána is voltak lehetőségeink. A második játékrészben sem adtuk fel, megpróbáltunk minél több támadást vezetni. Rengeteg fiatal játékossal jöttünk el Székesfehérvárra, akik meg is kapták a lehetőséget. A félidőben mondtam a fiúknak, hogy meglehet a továbbjutás, csak egy gólt kell szerezniük hozzá. Szerencsére ez sikerült, és bejutottunk a legjobb négy közé. Nagyon értékes győzelmet arattunk a mai napon.

Joan Carrillo, a Videoton vezetőedzője: – Az első öt percben bealudtunk, nem koncentráltunk megfelelően, ekkor kaptuk az első gólt. A találkozó további részében sok helyzetünk volt, amelyekkel nem volt szerencsénk, hiszen egyet sem tudtunk értékesíteni közülük. Kiestünk, de továbbra is előre kell tekintenünk, ez a meccs már a múlté.

A Debrecen az elődöntőben az MTK együttesével találkozik majd, a másik ágon pedig a Ferencváros a Budapest Honvéddal csap össze.