Lionel Messi nyerte az El Clásicót!

Messi_500Vasárnap este a spanyol örökrangadón fordult a kocka, míg hétközben a Bajnokok Ligájában a címvédő Real Madrid bejutott a legjobb négy közé, az FC Barcelona azonban kiesett, az El Clásicót a katalánok nyerték meg a Santiago Bernabeu-stadionban.

A kezdő sípszó előtt Cristiano Ronaldo magabiztosan hergelte magát a pályán,  a portugál Aranylabdás 100 százalékosan a mérkőzésre koncentrált, míg a szakállas Lionel Messi kissé bánatosan merengett a pálya közepén.

Évek óta róluk szól a nemzetközi futball, az argentin játékos rajongói többnyire utálják a nagyképűnek tartott Ronaldót, míg a portugál sztárt istenítők szintén szapulják az argentin klasszist.

A két „félisten” egymást múlja felül a különböző rekordokban, ki hány gólt lőtt a Primera Divisionban, a Bajnokok Ligájában vagy éppen a spanyol Király Kupában.

Az idei El Clásicóra a Real Madrid természetesen felvonultatta a BBC-t, azaz a Gareth Bale, Karim Benzem és Cristiano Ronaldo alkotta triót, míg a Barcelona MSN-jéből eltiltás miatt hiányzott a brazil Neymar.

Rögtön egy vitatható jelenettel kezdődött a rangadó: Umtiti már a 16-oson belül szúrt oda Cristiano Ronaldónak, aki természetesen nagyot esett, ám Hernandez Hernandez játékvezető nem látott okot az ítélethozatalra. Természetesen minden hazai szurkoló tizenegyest reklamált.

A 20. percben Marcelo könyökölte szájba Messit, aki vérző ínnyel jött le a pályáról, majd a következő negyedórában egy gézdarabbal a szájában játszott.

A 28. percben egy hazai szöglet után Marcelo tette vissza a labdát a kapu elé, ahol Sergio Ramos a kapufát találta el, majd a kipattanót Casemiro kotorta a hálóba (1-0).

A 33. percben azonban máris egyenlített a Barcelona: Lionel Messi egy remek akció végén, Rakitic körömpasszát követően, Modricot és Carvajalt is becsapva helyezett a bal alsó sarokba (1-1).

Az első félidő végén megbomlott a BBC is, miután Gareth Bale sérülés miatt elhagyta a pályát, Zinedine Zidane helyére Marco Asensiót állította be.

A 68. percben Ronaldo hagyott ki nagy helyzetet, pár perccel később Asensio lövése is riadalmat okozott a vendégvédelemben.

A 73. percben aztán fordítottak a katalánok: Ivan Rakitic egy szép csel után, ballal zúdította a labdát a kapu jobb oldalába, itt Navasnak nem volt már esélye (1-2).

A 77. percben újabb csapás érte a Realt, Sergio Ramos kapott piros lapot, Messinek lépett oda keményen, páros lábbal.

A 85. percben aztán tíz emberrel egyenlítettek a hazaiak: Marcelo balról belőtt labdájára remekül érkezett a csereként beállt James Rodriguez, és ballal a léc alá kanalazott (2-2).

Az emberhátrányban is bátran futballozó Real a 92. percben vesztette el a találkozót, amikor Jordi Alba visszagurítását Messi 15 méterről a jobb alsóba lőtte, megszerezve 500. gólját tétmeccsen, és eldöntve a madridi El Clásicót.

Primera Division, 33. forduló:

Real Madrid CF — FC Barcelona 2-3 (1-1)
Gól: Casemiro (28.), James Rodriguez (85.), ill. Lionel Messi (33., 90+2.), Ivan Rakitic (73.)
Kiállítva: Sergio Ramos (77.)

Forrás: csakfoci.hu