Liu Shaoang ezüstérmes 1500 méteren

Liu Shaoang. Fotó: Francesco A. Armillotta

Liu Shaoang révén egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a gyorskorcsolyázók torinói rövidpályás Európa-bajnokságának szombati napján.

A 18 éves sportoló 1500 méteren lett második, ezzel megszerezte pályafutása első egyéni Eb-érmét.

A szombati döntőkben a magyarok közül elsőként Jászapáti Petra volt érdekelt 1500 méteren. Az elején megpróbált a mezőny élén haladva tempót diktálni, de a hajrában nagy csata alakult ki, és végül hatodik lett.

Ezt követően a férfiak 1500 méteres döntője következett, ahol három magyar, Liu Shaolin Sándor, testvére Liu Shaoang és Knoch Viktor volt érdekelt. Mivel a mezőny felét a magyarok alkották, várható volt, hogy többször is közel kerülnek majd egymáshoz, a két Liu például két alkalommal is összeakadt egy kicsit. A kezdeti taktikázás után a hajrában a címvédő – váltóban olimpiai bajnok – orosz Szemjon Jelisztratov az utolsó körben az élre állt, megelőzve Liu Shaoangot, míg Liu Shaolin Sándor és Knoch Viktor a holland Sjinkie Knegt szabálytalansága miatt nem szólhatott bele az érmes küzdelembe. Előbbi a negyedik, utóbbi pedig az ötödik lett.

Jászapáti Petra. Fotó: Francesco A. Armillotta

Az 500 méteres távon Jászapáti Petra a B-döntőig jutott, ott harmadik, összesítésben pedig hetedik lett. A férfiaknál Liu Shaoang és Knoch Viktor szintén a B-döntőben szerepelt. Előbbit videózás után kizárták a futamból, mert elveszítette egyensúlyát az utolsó méteren, így bár másodikként ért a célba, csak nyolcadik lett, míg utóbbi összesítésben hatodikként végzett.

Ezután következett a férfi 500 méter A döntője, melyben ott volt Liu Shaolin Sándor. A szám világbajnoka gyorsan az élre állt, az egyik kanyarban azonban kicsúszott, így negyedik lett.

A program zárásaként a váltók elődöntőit rendezték: a nőknél a Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra alkotta kvartett, a férfiaknál pedig a Knoch Viktor, Oláh Bence – aki Liu Shaoang helyén szerepelt -, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor négyes simán, futamgyőztesként jutott a fináléba.

Vasárnap az 1000 méteres viadalra, a 3000 méteres szuperdöntőre és a váltók fináléira kerül sor.