Lleyton Hewitt visszavonult

Fotó: ausopen.com

A 34 éves ausztrál teniszező két évtized után mondott búcsút profi teniszkarrierjének. Lleyton Hewitt stílusosan a melbourne-i Rod Laver Arénában játszotta le utolsó mérkőzését.

A nemzetközi teniszéletbe berobbanó Hewitt egyszer-egyszer győzött a US Openen és Wimbledonban is. Melbourne-ben Hewitt 2005-ben az Ausztrál Open fináléjában kapott ki Marat Szafintól. Az ausztrál teniszező 2001. november 19-én lett minden idők legfiatalabb világelsője.

Csütörtöki David Ferrer elleni mérkőzésén a 24. gémben vette el először a spanyol játékos adogatójátékát. Hewitt akkor és ott megmutatta, hogy egykor miért volt ő a világ legjobb „fogadó játékosa”, akinek nem volt lehetetlen helyzet, nem volt visszaadhatatlan labda.

A 8. helyen kiemelt Ferrer következő ellenfele Steve Johnson lesz, a 31. helyen kiemelt amerikai teniszező az első körben a brit Bedenét, majd a brazil Belluccit is egyaránt három játszmában búcsúztatta.

Az első fordulóban Rafael Nadalt búcsúztató Fernando Verdascót már a második körben megállította Dudi Sela. Az izraeli játékos szetthátrányból fordítva győzött, Sela az orosz Andrej Kuznyecov ellen folytathatja, aki a 30. helyen kiemelt Jeremy Chardy-t búcsúztatta.

Három párharcban vívtak öt szettes mérkőzést, Feliciano Lopez és Guido Pella összecsapásán az első négy játszma egyaránt csak a rövidítésben dőlt el, kétszer-kétszer a spanyol és az argentin teniszező nyerte meg a tie-breaket. A döntő szettben Lopez kétszer el tudta venni Pella adogatójátékát, agy bejutott a legjobb 32 közé, ahol az amerikai John Isner lesz a 18. helyen kiemelt spanyol teniszező ellenfele.

A francia Stephane Robert már 1-2-es hátrányban volt az amerikai Rammal szemben, amikor magára talált és a következő két játszmát egyaránt 7:5 arányban nyerte meg. A 35 éves Robert következő ellenfele a szintén francia Gael Monfils lesz, aki idén még nem veszített el játszmát az Ausztrál Openen. A két francia játékos között 200 hely van a világranglistán, ennek is köszönhetően korábban mindössze egyetlen mérkőzést vívtak egymás ellen. Monfils a 2010-es madridi salakpályás tornán 6:2, 7:5 arányban nyert Robert ellen.

A nőknél a kiemeltek közül búcsúzott a 2. fordulóban Timea Bacsinszky (svájci, 11.), Jelina Szvitolina (ukrán, 18.), Jelena Jankovics (szerb, 19.) és Sabine Lisicki (német, 30.) is.

Férfiak:

Dudi Sela (izraeli) – Fernando Verdasco (spanyol) 4:6, 6:3, 6:3, 7:6(4)
Andrej Kuznyecov (orosz) – Jeremy Chardy (francia, 30.) 6:4, 7:6(5), 7:6(5)
Gael Monfils (francia, 23.) – Nicolas Mahut (francia) 7:5, 6:4, 6:1
Stephane Robert (francia) – Rajeev Ram (amerikai) 6:1, 6:7(6), 4:6, 7:5, 7:5
Milos Raonic (kanadai, 13.) – Tommy Robredo (spanyol) 7:6(6), 7:6(5), 7:5
Viktor Troicki (szerb, 21.) – Tim Smyczek (amerikai) 6:4, 7:6(5), 7:6(4)
Lukas Rosol (cseh) – Jack Sock (amerikai, 25.) 7:6(6), 7:6(5), 6:3
Stan Wawrinka (svájci, 4.) – Radek Stepanek (cseh) 6:2, 6:3, 6:4
David Ferrer (spanyol, 8.) – Lleyton Hewitt (ausztrál) 6:2, 6:4, 6:4
Steve Johnson (amerikai, 31.) – Thomaz Bellucci (brazil) 6:3, 6:2, 6:2
Feliciano Lopez (spanyol, 18.) – Guido Pella (argentin) 7:6(2), 6:7(4), 7:6(3), 6:7(8), 6:4
Bernard Tomic (ausztrál, 16.) – Simone Bolelli (olasz) 6:4, 6:2, 6:7(5), 7:5
John Millman (ausztrál) – Gilles Muller (luxemburgi) 4:6, 6:4, 6:3, 4:6, 7:5
Joao Sousa (portugál, 32.) – Santiago Giraldo (kolumbiai) 6:3, 7:5, 3:6, 6:1
Andy Murray (brit, 2.) – Sam Groth (ausztrál) 6:0, 6:4, 6:1