Londoni versenyfutás a bajnoki címért

SpursAz elsőosztályú angol labdarúgó-bajnokságban a listavezető Chelsea hazai pályán kapott ki a Crystal Palace-tól, így az üldöző Tottenham Hotspur és a városi rangadót megnyerő Liverpool is közelebb került Antonio Conte csapatához.

Külön érdekesség, hogy a Stamford Bridge-en mindössze 11 perc alatt kialakult a mérkőzés végeredménye. A kiesés elől menekülő Crystal Palace zsinórban három mérkőzésen nyert úgy, hogy még gólt sem kapott Sam Allerdyce együttese. A sorozat a Middlesbrough elleni győzelemmel (1-0) kezdődött, majd a londoniak 2-0-ra nyertek idegenben a West Bromwich Albion ellen és 1-0-ra a Watford ellen a Selhurts Parkban.

A Stamford Bridge-en azonban már az 5. percben vezetést szereztek a hazaiak, Eden Hazard remekül tartotta meg a labdát a Crystal Palace 16-osán belül, középre gurítása után az érkező Cesc Fabregas két lépésről „röptézte” hálóba a labdát (1-0).

A 9. percben Benteke emelte át a labdát Wilfred Zahához, aki kapura fordult, majd 14 méterről két védő között lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-1). Két perccel később Zaha tette vissza a labdát Christian Bentekéhez, aki 10 méterről a kapujából kivetődő Courtois fölött emelte át a labdát (1-2).

A 61. percben Zaha tört kapura a bal szélen, bal lábbal a bal alsó sarkot célozta, ám Courtois lábbal hárított.

Conte hiába cserélte be Williant és Batshuayit, a Chelsea nem tudott kiegyenlíteni. A 75. percben Hazard emelte be a labdát, ám Diego Costa a kapu mellé fejelt.

Érdekesség, hogy a Crystal Palace legutóbb 2015. augusztus 29-én is 2-1-re nyert a Stamford Bridge-en, akkor Joel Ward a 81. percben állította be a végeredményt.

A Chelsea utoljára a Tottenham Hotspurtól kapott ki január 4-én. A Stamford Bridge-ről legutóbb a Liverpool tudta elvinni a három pontot még szeptember 16-án, azóta a Chelsea zsinórban 13 hazai mérkőzését nyerte meg.

Szerda este a Manchester City látogat a Chelsea otthonába.

A Chelsea-t üldöző Tottenham Hotspur Burnley-ben nyert két góllal. A 31. percben a bal szélen felfutó Christian Eriksen lövését az elvetődő Heaton hárította, majd a kipattanót ígéretes helyzetből lőtte kapu fölé Dele Alli.

A gól nélküli első félidő végén Mauricio Pochettino Wanyama helyére cserélte be Moussa Dembélét, majd Winks helyére Moussa Sissoko állt be az első játékrész ráadásában. Rögtön a második félidő elején Dele Alli lövését védte Heaton.

A 66. percben Eriksen szöglete után röviden „szabadítottak fel” a hazaiak, Eric Dier hat méterről lőtt a kapu bal oldalába (0-1). A 77. percben Dele Ali jobbról centerezett középre, ahol az érkező Heung-Min Son pofozta hálóba a labdát (0-2).

A Chelsea veresége után hét pontra csökkent a Tottenham Hotspur hátránya, igaz már csak kilenc mérkőzés van hátra a Premier League-ből. A bajnokságban Pochettino együttese utazik még a címvédő és megtáltosodott Leicester City otthonába, valamint hazai pályán fogadja az Arsenalt és a Manchester Unitedet is.

A forduló után a Sky Bet a Tottenham Hotspur bajnoki címére 16/1-ről 8/1-re javította a csapat oddszát.

Antonio Conte együttese ahogy már említettük szerda este fogadja a Manchester City-t, a Chelsea húsvét vasárnap az Old Traffordra látogat, majd Liverpoolban játszik az Everton ellen.

A két nagy rivális, a Tottenham Hotspur és a Chelsea április 22-én az FA Kupa elődöntőjében a Wembley-stadionban mérkőzik meg egymással. A bajnokságban a Stamford Bridge-en a Chelsea nyert 2-1-re, míg a White Hart Lane-en Dele Alli duplázott. Öt évvel ezelőtt az FA Kupa elődöntőjében 5-1-re nyert a Chelsea a Spurs ellen, ám azóta mindkét csapatot szinte teljesen kicserélték.

Visszatérve a bajnokságra szombaton a Liverpool 3-1-re nyerte meg a városi derby-t, míg vasárnap az Arsenal és a Manchester City játszott 2-2-es döntetlent.

A Manchester United hazai pályán nem tudta legyőzni a West Bromwich Albiont (0-0), így Jose Mourinho csapata lassan elkönyvelheti, hogy ősszel sem indulhat el a Bajnokok Ligájában. Az MU a bajnokságban fogadja még az Evertont, a Chelsea-t, a Swansea City-t és a Crystal Palace-t. Április 27-én az Etihad-stadionban rendezik a manchesteri derby-t, majd Mourinho gárdája májusban játszik az Arsenal és a Tottenham Hotspur otthonában is.

Premier League, 30. forduló:

Arsenal — Manchester City 2-2 (1-2)
Gól: T. Walcott (40.), S. Mustafi (53.), ill. L. Sané (5.), S. Agüero (42.)

Chelsea — Crystal Palace 1-2 (1-2)
Gól: Fabregas (5.), ill. W. Saha (9.), C. Benteke (11.)

Burnley — Tottenham Hotspur 0-2 (0-0)
Gól: E. Dier (66.), Heung-Min Son (77.)

Liverpool — Everton 3-1 (2-1)
Gól: S. Mané (8.), Philippe Coutinho (31.), D. Origi (60.), ill. M. Pennington (28.)

Manchester United – West Bromwich Albion 0-0