Lőrincz Tamás megnyerte az isztambuli birkózó versenyt

birko_Lőrincz Tamás_JPPAz olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás arany-, testvére, Lőrincz Viktor ezüst-, míg Szabó László bronzérmet nyert az Isztambulban rendezett nemzetközi kötöttfogású birkózó viadalon.

A magyar szövetség Facebook-oldala szerint a háromszoros Európa-bajnok ceglédi sportoló magabiztosan menetelt a 71 kilogrammosok között, négy mérkőzést nyerve jutott fináléba, amelyben a hazai Yunus Özelt verte 5-4-re.

A kétszeres világbajnoki bronzérmes Lőrincz Viktor (85 kg) szintén kiválóan szerepelt, egészen a döntőig nem talált legyőzőre. A fináléban aztán hiába vezetett 2-0-ra a szintén török Metehan Basar ellen, riválisa egyenlített, így utoljára szerzett ponttal diadalmaskodott.

A 75 kilós kategóriában érdekelt Szabó László szintén jól teljesített, a bronzmeccsen 11-3-re nyert fehérorosz riválisával szemben.

A 33. alkalommal megrendezett isztambuli kötöttfogású versenyen nagyon erős mezőny, 21 ország 250 birkózója lépett szőnyegre.