Lőrincz Viktor a vérét adta a második győzelemért

birkóVb_Lőrincz Viktor megnyerte, így örültA kötöttfogásúak 85 kilogrammos kategóriájában szereplő Lőrincz Viktor óriási küzdelem végén második meccsét is megnyerte, így bejutott a nyolcaddöntőbe a Las Vegas-i olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság szerdai napján.

A legutóbbi két vb-n bronzérmes Lőrincz a selejtezőben aratott villámgyőzelme után nem számíthatott hasonlóan könnyű meccsre a grúz Mate Szopadze ellen, akivel nagyon meg kellett szenvednie a sikerért.

Az első három percben szinte végig a szőnyeg közepén tusakodtak egymással a felek, a fogáskeresést csak a mérkőzésvezető figyelmeztetései szakították meg. Az első intésre másfél percet sem kellett várni, s mivel Lőrincz volt a büntetett, neki kellett térdelő helyzetbe mennie. Szopadze szorosan össze tudta fogni riválisát, aki azonban kiválóan védekezett, így maradt a 0-0. A folytatásban Szopadze is megkapta intését, ám a védekezést ő is hasonló szinten hajtotta végre, mint a ceglédi kötöttfogású.

A pihenő után aktívabbnak tűnt Lőrincz, mégis ő kapott újabb intést, ez már egy pontot ért a grúznak, aki azonban előnyét nem tudta növelni a lenti helyzetből. A mérkőzésvezető meglepő ítéleteinek sora itt még nem ért véget, ugyanis fél perccel később a grúz lefejelte Lőrinczet, akinek a szemöldöke csúnyán vérezni kezdett, ám a bíró szóra sem méltatta az esetet, a meccs csak az ápolás miatt állt meg.

Lőrincz hosszú percek után kötést kapott a fejére, majd – talán az őt ért sérelem miatt – még nagyobb elánnal rontott neki Szopadzénak. A grúz egyre fáradt, látványosan passzív volt, ám a bíró nem akarta inteni, de végül nem is kellett, mert egy perccel a vége előtt Lőrincz szépen mögé ment, s 2-1-re átvette a vezetést, amit meg is tartott a végéig.

A nyolcaddöntőben egy újabb kemény feladat vár Lőrincz Viktorra, aki az Európa-bajnok ukrán Zsan Belenjukkal csap össze.

Szerdán a kötöttfogásúak küzdelmei záródnak, míg a nőké most kezdődött. A magyar csapat bemutatkozása azonban rosszul sikerült, miután az 53 kilogrammban szereplő Dénes Mercédesz tussal, a 69 kilós Wilson Vanessa pedig technikai tussal kapott ki.

Dénes a német Nina Hemmer ellen lépett szőnyegre a selejtezőben, méghozzá nem jó előjelekkel, mivel minden korábbi párharcukból a német került ki győztesen.
„Nagyon remélem, hogy végre legyőzi Hemmert Mercédesz. Kapott ki már tőle simán és szoros meccsen is, most végre győznie kellene” – mondta még a keddi sorsolás után Wöller Ákos, a női válogatott szövetségi kapitánya, akinek ismét csalódnia kellett, ráadásul fájdalmasan gyorsan.

Hemmer már a mérkőzés első percében Dénes mögé tudott kerülni, a másodikban pedig tusveszélyes helyzetbe szorította. Akkor még a mérkőzésvezető nem ütötte le a kétvállt, tíz másodperccel az első szakasz vége előtt azonban igen, miután Hemmer ismét szépen csavarta, majd szorította le riválisát.

Az apai ágon kanadai Wilson Vanessának Wöller Ákos előzetesen kevesebb esélyt adott a győzelemre mint Dénesnek, és a 69 kilóban érdekelt versenyző nem is tudta felborítani a papírformát a mongol Nasanburmaa Ochirbat ellen. A találkozón végig a mongol akciózott, s három perc után már 7-0-ra vezetett, majd a második szakasz elején gyorsan elérte a technikai tushoz szükséges különbséget.

Dénes és Wilson már csak abban bízhat, hogy legyőzik a fináléba jutnak, s ezzel a vigaszágra segítik őket.