Luttinen duplájával győzött a Fehérvár

A Fehérvár AV19 a finn Arttu Luttinen két góljával győzte le hazai pályán a Dornbirnt az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Reid lövésével indult a találkozó, majd közel két percre kapujához szegezte ellenfelét a Fehérvár AV19, nehezen tudta kijuttatni harmadából a korongot a Dornbirn. A 4. percben mégis a vendégcsapat szerzett vezetést, Pance megpattanó kísérlete az üresen maradt Henrik Neubauer elég került, aki közelről, Rajna lábai között fonákkal pöccintett a hálóba (0-1). Music és Szabó Krisztián összjátéka után gyorsan jöhetett volna a válasz, de az éles szögből érkező játékszer egy védő ütőjéről vágódott mellé.

A 38. percben Arttu Luttinen középről, nagyszerűen lőtte ki a jobb felsőt, miután Latendresse passza LoVecchioról elé került, ezzel első EBEL-találatát szerezve (1-1).

Az 55. percben óriási lehetőség maradt ki, Vincze a kék vonalnál szerzett korongot, az elfekvő védő mellett Hárihoz passzolt, aki fonákkal emelte volna át a dornbirni kapus mamutján a játékszert, de abban elakadt, a duplázás már nem jött össze, tisztázni tudtak a vendégek. Arniel egy szólóval válaszolt, Rajna hárított.

Egy perccel később ismét Vincze tört be, megállították, a lecsorgó korong azonban Luttinen elé került, aki kíméletlenül lőtt a bal alsóba, ezzel duplázott, a Fehérvár fordított (2-1). Fraser két próbálkozását védte a másik oldalon a magyar hálóőr, Dave MacQueen pedig kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre az utolsó percben, de ez is kevésnek bizonyult.

A Fehérvár AV19 ismét óriási küzdött hazai jégen, a Salzburg elleni találkozóhoz hasonlóan ezúttal is 2-1-re nyert, nagyon fontos három pontot szerzett, amivel megelőzte a Dornbirnt a tabellán és feljött a 10. helyre. A sikerben óriási szerepet vállalt 35 védést bemutató Rajna Miklós.

EBEL

Fehérvár AV19 — Dornbirn Bulldogs 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Gól: Luttinen (38., 56., a másodikat emberelőnyben), ill. Neubauer (4.)

A DVTK nyerte a rangadót

A DVTK Jegesmedvék csapata hazai pályán 2-1-re legyőzte a MAC Budapestet a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. Az elmúlt két idényben a miskolciak és a fővárosiak játszották a regionális nemzetközi sorozat döntőjét, és mindkétszer a DVTK győzött.

Az Újpest 4-3-ra győzött a Corona Brasov vendégeként. A hazaiak a harmadik harmad elején 3-1-re vezettek, de az UTE az utolsó tíz percben fordítani tudott.

Hasonlóan győzött a Fehérvári Titánok csapata a Vienna Capitals otthonában: a bécsiek 5-3-as vezetése után a magyar együttes öt perc alatt három gólt ütött.

Erste Liga:

DVTK Jegesmedvék — MAC Budapest 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gól: Magosi Bálint (23.), Jedrick Rusk (56.), ill. Scott Macaulay (27.)

ASC Corona Brasov — Újpesti TE 3-4 (1-0, 1-1, 1-3)
Gól: Walls (8., emberhátrányban, 49.), Bíró Gergő (39.), ill. Anze Ropret (31.), Szalma Zsolt (50.), Kiss Dániel (55.), Becze Tihamér (59.)

EV Vienna Capitals — Fehérvári Titánok 5-6 (2-2, 2-1, 1-3)
Gól: Alexander Maxa (10.), B. Nissner (13., emberhátrányban), P. Bolterle (26.), N. Kuqali (40., emberelőnyben), R. Schlögl (44., emberelőnyben), ill. Kelin Ainsworth (4.), Mazzag Dániel (18.), Prácser Ádám (31.), Láday Tamás (48.), KIss Patrik (52.), Balogh Bence (53.)

SC Csíkszereda — Dunaújvárosi Acélbikák 5-1 (1-0, 0-1, 4-0)
Gól: A. Taratukhin (13., 49.), Ondrej Rusnák (41.), Radim Valchar (59.), Fodor Csanád (60.), ill. Danil Skrypets (23.),

1. DVTK Jegesmedvék 7 5 1 – 1 24-11 17 pont
2. Ferencvárosi Torna Club 6 5 – – 1 31-16 15
3. MAC Budapest 7 5 – – 2 27-15 15
4. UTE 7 5 – – 2 20-17 15
5. Fehérvári Titánok 7 3 – 1 3 24-32 10
6. SC Csíkszereda 6 2 – – 4 17-18 6
7. Dunaújvárosi Acélbikák 7 2 – – 5 17-26 6
8. ASC Corona Brasov 6 1 – 1 4 19-23 4