MAC-győzelem a DVTK ellen a Winter Classicon

MAC BudapestA MAC Budapest legyőzte a DVTK Jegesmedvék együttesét a jégkorong MOL Liga alapszakaszának csütörtöki rangadóján, amelyet a Winter Classic keretében rendeztek meg.

Szenzációs mezekbe öltözött és igen agilis MAC-ot láthatott a közönség a MOL Liga-csúcsrangadó első szakaszában. A kékek, akik kapuját ezúttal a sérült Bálizs Bence helyett a kereken 20. születésnapját ünneplő Arany Gergely védte, némi mezőnyjáték után magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd a 7. percben a vezetést is megszerezték, Mestyán lőtte középre a korongot az alapvonalon, Jon Booras közvetlen közelről betette. Kisvártatva jött a második, Nagy Krisztián tette fel a pakkot a keresztléc alá. Ezzel még nem volt vége a MAC-rohanásnak, Terbócs István szép csellel játszotta tisztára magát, és a befejezés is hibátlan volt.

Ekkora különbség ezzel együtt játékban nem volt a csapatok között, és hogy ez az eredményen is látsszon, arról közel a végéhez tíz másodpercen belül gondoskodott a Miskolc. Előbb Hajós Roland ért bele egy kékről eleresztett bombába, majd a középkezdés után Galanisz Nikandrosz kapott ügyes passzt és lőtt hatalmas gólt, 3-2-nél mehettek pihenni a csapatok.

A második harmadban csökkent a tempó és a hőfok is. A DVTK emberelőnyöket és szólókat is kihagyott, majd újfent felszívta magát a MAC. Különösen azok után, hogy Adorján Attila sokszor elmozduló kapuját egyszerűen kicserélték. Itt is, ott is akadtak helyzetek ezt követően, míg végül a Magosi szabálytalansága után megítélt fórból Sean Escobedo eredményes volt távolról. A Jegesmedvék a következő öt a négyet sem tudták kihasználni, bár kapuvasig eljutottak, viszont nem sokkal később egyenlő létszámban betaláltak: Peter Sakaris villámgyorsan megkerülte a kaput, az alapvonal mögül a pozícióját kereső Arany korcsolyájára lőtte a korongot, ami alig fért el a vas mellett – de elfért, 4-3 állt a táblán a második szünetben.

Fotó: Mudra László/MJSZ

A döntés így a harmadik felvonásra maradt, amelyet aztán összességében végig uralni tudott a MAC. Az alaphangot ehhez az adta meg, hogy a DVTK nem tudta kivinni a korongot a harmadából, amit visszapasszoltak a kapu előterébe, és a teljesen egyedül maradt Kovács Bronson nemes egyszerűséggel becsúsztatta. Innentől nagyon kellett mennie a Miskolcnak, ám az átütő erő sokáig hiányzott a támadásaikból. Ezt illusztrálta, hogy egy 72 másodperces kettős előny során négyszer egymás után sem tudták bevinni a pakkot, felállni ás lőni sem tudhattak. Majdnem ugyanígy pazarolták el a szimpla előnyeiket is, bár helyzeteik akadtak, nem éltek velük.

Az utolsó percekben még megnyomták keményen, volt akció, melynek során Kovács Bronson háromszor blokkolt egymás után, úgy kellett letámogatni később. A pontot az i-re az obligát kapuslehozatal során Somogyi Balázs tette fel, két sikerületlen próbálkozás után harmadjára is fonákkal célozta meg az Adorján által elhagyott ketrecet, ekkor már sikeresen, kialakítva a 6-3-as végeredményt. Az utolsó mozzanat mégsem ez volt, hiszen még egymásnak ment Terbócs és Johnston, a masszív pofozkodásból is a MAC-os hokis jött ki jobban.

Ezzel a DVTK-nak és az UTE-nak is 65 pontja van az élen, a MAC-nak 64, ám utóbbi csapat egy meccsel kevesebbnél tart.

A Karácsonyi Hoki Bulinak is nevezett fesztivál lezárásaként pénteken 20 órától a Fehérvár AV19 osztrák jégkorongliga-mérkőzést vív a Klagenfurttal.

MOL Liga:

MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék 6-3 (3-2, 1-1, 2-0)
Gól: Jon Booras (6.), Nagy Krisztián (8.), Terbócs István (18.), Sean Escobedo (35., emberelőnyben), Kovács Bronson Zoltán (43.), Somogyi Balázs (60., üres kapuba), ill. Hajós Roland (20.), Galanisz Nikandrosz (20.), Peter Sakaris (39.)

UTE – SC Csíkszereda 4-1 (1-0, 0-1, 3-0)
Gól: Karol Csanyi (1.), Andrej Hebar (47., emberelőnyben), Pápa Márton (54.), Hegyi Ádám (58., üres kapuba), ill. Antal Zsombor (33.)

Fehérvári Titánok – Corona Brasov 1-5 (0-0, 0-3, 1-2)
Gól: Kyle Just (46., emberelőnyben), ill. Richard Filip (24.), Ian McDonald (33., 56.), Bryan McGregor (37., emberelőnyben), Tomás Klempa (58., emberhátrányban)

1.  DVTK Jegesmedvék            30 19   3   2   6 121-67  65 pont
2.  UTE                         30 19   3   2   6 115-74  65
3.  MAC Budapest                29 19   2   3   5 125-69  64
4.  Corona Brasov               33 16   5   1  11 116-94  59
5.  Dunaújvárosi Acélbikák      29 15   2   2  10 115-87  51
6.  Debrecen                    29 13   1   2  13 115-95  43
7.  Dunarea Galati              32  9   4   3  16 95-136  38
8.  Fehérvári Titánok           30  4   8   7  11 86-110  35