Madridban nyert a Barcelona, kétgólos hátrányból fordított a Real Madrid

Villarrealban Alvaro Morata (Real Madrid) fejelt győztes gólt. Fotó: AS

A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában idegenben nyert az FC Barcelona és a Real Madrid is. A királyi gárda kétgólos hátrányból fordított Villarrealban.

Vasárnap délután rendezték az Atlético Madrid – FC Barcelona rangadót, a gólnélküli első félidő után a katalánok szerezték meg a vezetést. A 64. percben a hazaiak nem tudták kivágni a labdát a 16-oson kívülre, Luis Suarez levágódó lövése után Rafinha az öt és feles sarkáról helyezett a jobb alsó sarokba (0-1).

Hat perccel később Koke szabadrúgása után Diego Godin fejjel csúsztatott Marc-Andre ter Stegen kapujába (1-1). A gól után a katalánoknál Iniesta helyére Ivan Rakitic állt be, míg Mathieu-t a szintén francia Lucas Digne váltotta. A 86. percben a vendégek kigurigázták a helyzetet, Lionel Messi első lövését még blokkolták a hazaiak, ám a továbbpattanó labdát az argentin klasszis már bepofozta a hálóba (1-2).

A forduló zárómérkőzésén a Real Madrid látogatott Villarrealba, az első félidő a Cerámica-stadionban is gól nélkül telt el. Az 50. percben egy visszafejelt labdát Trigueros 12 méterről, kapásból vágott Keylor Navas kapujába (1-0). Hat perccel később Bruno remek labdájával lépett ki Cedric Bakambu, aki Sergio Ramoszal a nyakában 15 méterről, bal lábbal a kapus mellett helyezett a jobb alsó sarokba (2-0).

Zinedine Zidane az 58. percben Iscót, majd a 77. percben Alvaro Moratát cserélte be. A 64. percben Daniel Carvajal beadása után Gareth Bale bólintott a Villarreal kapujába (2-1). A 71. percben Bruno kezezése után jutott tizenegyeshez a Real Madrid, a büntetőt Cristiano Ronaldo értékesítette (2-2).

A 83. percben Cristiano Ronaldo tette ki bal a labdát a felfutó Marcelónak, aki rögtön a kapu elé tekert, ahol az érkező Alvaro Morata fejelt a kapuba (2-3).

A Primera Divisionban az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Real Madrid egy ponttal vezet a Barcelona előtt.

Primera Division, 24. forduló:

Villarreal – Real Madrid 2-3 (0-0)
Gól: Trigueros (50.), C. Bakambu (56.), ill. G. Bale (64.), C. Ronaldo (74., 11-es), Alvaro Morata (83.)

Atlético Madrid – FC Barcelona 1-2 (0-0)
Gól: D. Godín (70.), ill. Rafinha (64.), L. Messi (86.)

Real Betis – Sevilla 1-2 (1-0)
Gól: R. Durmisi (36.), ill. G. Mercado (56.), Iborra (76.)

Las Palmas – Real Sociedad 0-1 (0-0)
Gól: Xabi Prieto (74.)