Magabiztos fehérvári siker a Graz ellen

Fehervar_Pallin

A győztes hadvezér Rob Pallin. Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 a második harmadban mutatott kiváló játékának köszönhetően simán, 5-1-re győzte le a vendég Graz 99ers együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi fordulójában. A MOL Ligában egyaránt hazai jégen nyert a MAC és az UTE is.

Székesfehérváron Nagy Gergőé volt az első kiállítás, ezt kivédekeztük, majd a 12. minutumban Brance Orban is kétperces büntetést kapott, ezt a fórt pedig már gólra váltották a látogatók. Stephen Werner lopta a távolságot, majd miután nem támadtuk, középről a hálóba vágta a pakkot (0-1). Mezőnyben teljesen kiegyenlített játék folyt a jégen, de a nagyobb helyzetek a 99-esek előtt adódtak. Többször is Hetényi védéseire volt szükség, hogy ne kerüljön nagyobb hátrányba a Fehérvár AV19. Az utolsó másodpercekben Wehrs lövése oldalra pattant, Bodó Chrisptopher eszmélt a leghamarabb és a kapuba vágta a pattogó korongot (1-1).

A 21. percben Kóger küzdött meg a pakkért a grazi kapu előtt, a korong Nagy Gergő elé került, aki a hálóba lőtt (2-1). A fehérvári rohamok egy emberelőnyben kamatoztak, Ryan Martinelli pedig közelről tuszkolta a pakkot a kapuba (3-1). És itt még nem volt vége: két perc sem telt el a harmadik gól után, amikor Nagy Gergő bekotort a negyediket is (4-1).

Az 57. percben ismét emberelőnybe került a Fehérvár, Chris Francis pedig közelről, Dahm válla fölött emelt a hálóba (5-1).

A Fehérvár AV19 a meccs nagy részében jól és szemre is tetszetősen játszva, magabiztosan győzte le a 99-esek együttesét. Az alapszakasz utolsó köre előtt újra lőtávolban van a biztos rájátszást jelentő hatodik hely.

Rob Pallin: „Az első harmadban átlagosan játszottunk, ebben a ligában azonban az átlagos nem elég. A második és a harmadik harmadban azonban már a tudásunknak megfelelően jégkorongoztunk. Ismét arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez volt mindössze a negyedik vagy az ötödik mérkőzés, amikor majdnem teljes csapattal tudtunk kiállni – mintha szeptember végén járnánk. A hullámhegyek és -völgyek természetesek, de ha ez a csapat összeáll, és semmi sem zökkent ki minket, akkor igen jók leszünk. Ma nem az ellenféllel vagy a játékvezetőkkel foglalkoztunk, végig a saját dolgunkra összpontosítottunk, és ez így volt jól. A múltban nem mindig volt így, de ennek a jövőben így kell lennie. Az a játékos, aki nem így tesz, a lelátón találja magát. A sérülésből visszatérőink is egyre jobbak, igaz Sarauernek még erőnlétileg utol kell érnie magát, Bartalisnak is, illetve neki még az önbizalmát is meg kell erősítenie. Keményen dolgoznak, és ha Frankie is visszatér, akkor még egyet lépünk előre, hiszen egy ilyen mesterlövészre nagy szükségünk van.”

Ivo Jan: „Sűrű ritmusban játsszuk a mérkőzéseket, és ez az energiaszintünkön meg is látszott. Jól kezdtünk, de aztán a második és a harmadik harmadban fölénk kerekedett a Fehérvár AV19, ahogy mi fáradtunk. Ebből a szempontból a második játékrész volt a kulcs. Megérdemelten nyertek a hazaiak, megtettük, ami tőlünk tellett, ennyire volt ma elég.”

Kedden Villachban játszik a Fehérvár AV 19, karácsony másnapján a listavezető Black Wings Linz, december 28-án a linzieket üldöző Red Bull Salzburg, két nappal később a Vienna Capitals érkezik Székesfehérvárra.

EBEL:

Fehérvár AV19 – Graz 99ers (osztrák) 5-1 (1-1, 3-0, 1-0)
Gól: Bodó Christopher (20.), Nagy Gergő (21., 31.), Ryan Martinelli (30., emberelőnyben), Chris Francis (57., emberelőnyben), ill. Stephen Werner (12., emberelőnyben)

Háromgólos fővárosi győzelmek

A MAC és az Újpest is házigazdaként nyert a jégkorong MOL Liga vasárnapi játéknapján.

A Tüskecsarnokban Ian McDonald már a 16. percben megszerezte a győztes találatot (GWG), a MAC Budapestben duplázott Tomás Klempa. Újpesten Ales Sila 28 debreceni lövést hárítva húzta le a rolót. Eric Pance két gólpasszt és egy gólt jegyzett a DHK ellen, a mérkőzés a második harmadban mindössze 12 perc alatt dőlt el.

MOL Liga:

MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (3-0, 1-1, 1-1)
Gól: Egyed Róbert (6.), Tokaji Viktor (8.), Ian McDonald (16., emberelőnyben), Tomás Klempa (30., 43.), ill. Borbás Gergely (31.), Peterdi Imre (58., emberelőnyben)

UTE-Debrecen 3-0 (0-0, 3-0, 0-0)
Gól: Jozef Mihalik (2.), Kiss Dániel (35.), Eric Pance (39., emberelőnyben)

1.  DVTK Jegesmedvék            30 21   5   2   2 144-77  75 pont
2.  MAC Budapest                     31 21   3   3   4 143-77  72
3.  Fehérvár AV19                     29 14   3   2  10 108-89  50
4.  UTE                                       32 11   5   4  12  93-87  47
5.  Debrecen                             32 12   3   4  13  96-98  46
6.  Dunaújvárosi Acélbikák   32 10   2   4  16 86-108  38