Magabiztos ferencvárosi és miskolci siker

HIetamakiA Ferencváros ás a DVTK Jegesmedvék is három góllal nyert a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

A címvédő és tabella-első miskolci gárda a sereghajtó Brassót fogadta, de ez egyáltalán nem jelentette azt, hogy egy pillanatra is kiengedhet. A pontok nyilvánvalóan az alapszakasz elsőségért hajtó DVTK számára voltak fontosabbak, a Brassó viszont nem könnyítette meg a dolgát. A házigazda kapujába máris visszatért Adorján Attila, aki két napja még Románia válogatottját erősítette az U20-as világbajnokságon, míg Brassó portáját a szintén csíkszeredai Tőke Zoltán védte. Utóbbinak minden harmadban legalább kétszer több dolga volt, mint kollégájának a másik oldalon. A DVTK a 4. percben szerzett vezetést Galanisz Nikandrosz révén, majd Hajós Roland duplázta az előnyt a 9.-ben.

A meccs feléhez közeledve emberelőnyben talált be a Brassó, Molnár Zsolt volt eredményes, ez volt a játékrész egyetlen találata, pedig itt is érezhető volt a hazai mezőnyfölény.

A záró harmad elején Garret Clarke állította vissza a kétgólos különbséget emberfórban, majd a 47. percben már három volt közte, mikor Jesse Ray Dudas lövése után rezgett a háló. A folytatásban tovább dominált a DVTK, de az eredmény már nem változott. A címvédő immáron 6 pont előnnyel, igaz, egyel több lejátszott meccsel áll a MAC előtt a tabella élén.

Jason Morgan, DVTK: „Az első harmadban elhúztunk két góllal, aztán a második harmadban szépíteni tudtak emberelőnyből. Szoros mérkőzés volt, nagyon szűken védekezett a Brassó és megnehezítették a dolgunkat a támadó harmadban. Végül a harmadik játékrészben megtaláltuk a módját annak, hogyan kapituláljuk őket két góllal. A kapusuk nagyszerűen védett az egész mérkőzés alatt, de ez elmondható Adorjánról is, aki két szólót is hárítani tudott.”

Mondhatni hatpontos mérkőzésre került sor Pesterzsébeten, hiszen a győztes nem egyszerűen megszerez három pontot, de ezzel egy időben közvetlen riválisától veszi el azt. Úgy indultak neki a felek tehát, hogy aki győz, az jó eséllyel kiüti ellenfelét a rájátszásból. Az első találat az első harmad vége felé született, Joona Manninen emberelőnyben mattolta Marek Peksát, így az FTC-nél volt a lélektani előny az első szünetben.

A második harmadban tovább nőtt valamelyest a házigazda mezőnyfölénye, ez három percen belül két gólban mutatkozott meg, előbb Jereme Tendler, majd Juhamatti Hietamaki talált be. Három finn és egyben hazai gól született tehát az első negyven percben.

Ugyan egy ilyen mértékű vezetés sem jelent győzelmet egy harmaddal a vége előtt, a már fáradni látszó Csíkszereda kevéssé mutatta annak a jelét, hogy meg tud még újulni a találkozón. Az eredménybeli különbséget egy negyedik finn, Marko Luomala növelte az 50. percben. Alig több, mint egy perccel a dudaszó előtt Kalvis Ozols örvendeztette meg a szép számban kilátogató Sport Club szurkolókat, éles szögből lőtte ki az Ágoston Olivér melletti rést a rövid oldali vasnál és ezzel elrontotta a hálóőr addigi hibátlan mutatóját. Viszont győzött végül a Fradi és így már 9 pont előnnyel áll az utolsó rájátszást érő helyen a Csíkszereda előtt.

Az alapszakasz után az első két helyen álló csapat máris bejutott a legjobb négy közé, míg 3-6. helyezett csapatok játszanak a negyeddöntőben. Az már biztos, hogy a 3. helyezett Fehérvár AV19 a 6. helyezett otthonában kezdi meg a két győzelemig tartó párharcot. Az 5. helyezett fogadja a 4. helyen végzett csapatot.

Greg Lindqvist, FTC: „Fegyelmezetten játszottunk a mai estén, a harmadik sorunk megcsinálta a 0-0, amit kértem tőlük a meccs előtt. Közelebb vagyunk egy kicsivel a rájátszáshoz, de még nem vagyunk ott. Újpest ellen megyünk pénteken, nem lesz egyszerű mérkőzés. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és köszönöm a szurkolóknak a bíztatás egy ilyen késői órában kezdődő mérkőzésen.”

MOL Liga:

Ferencváros-SC Csíkszereda (román) 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Gól: Joona Manninen (17., emberelőnyben), Jereme Tendler (35.), Juhamatti Hietamaki (37.), Marko Luomala (50.), ill. Kalvis Ozols (59.)

DVTK Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 4-1 (2-0, 0-1, 2-0)
Gól: Galanisz Nikandrosz (4.), Hajós Roland (9.), Garett Clarke (43., emberelőnyben), Jesse Ray Dudas (47.), ill. Molnár Zsolt (29., emberelőnyben)

1. DVTK Jegesmedvék         44 31  6  2  5 202-111 107 pont
2. MAC Budapest             43 30  4  3  6 212-101 101
3. Fehérvár AV19            43 23  4  3 13 148-119  80
4. Debrecen                 45 18  3  5 19 137-141  65
5. UTE                      44 14  7  6 17 123-126  62
6. Ferencváros              44 17  2  4 21 145-159  59