Magabiztos FTC-siker a nyitányon

Selena Milosavic és Dragica Dzono birkózik Szamoránsky Piroskával. MTI Fotó: Kovács Anikó

Az FTC-Rail Cargo Hungaria könnyedén legyőzte vasárnap a vendég horvát Podravka Koprivnicát Dabason, a női kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

Álomszerűen kezdett az FTC, a vendégek 2-0 után dobták első góljukat, ám utána közel negyedóráig nem tudtak betalálni (8-1). Különösen Szekerczés Luca volt elemében. A horvátok támadójátéka vérszegény volt, alig tudtak helyzetet kialakítani. A biztos vezetés tudatában könnyelmű megoldások is előfordultak a magyar oldalon, izgalomra azonban nem volt ok. Elek Gábor vezetőedző akkor kért időt, amikor a kaproncaiak védekezési stratégiát váltottak, ám ezt követően is az történt a pályán, amit az FTC akart. Az első félidő 13-5-ös állása mindent elárult az erőviszonyokról.

A második játékrészben hazai támadás indult a kétszámjegyű különbségért, a 36. percben, 16-6-nál ezt sikerült is elérni. A biztos vezetést a cserék is tartották, tulajdonképpen ekkor került azonos szintre a két csapat, de az utolsó negyedórában még tovább nőtt a zöld-fehérek előnye.

A Ferencváros jövő vasárnap a francia Fleury Loiret vendége lesz Orléans-ban.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 1. forduló

B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Podravka Koprivnica (horvát) 28-16 (13-5)
Gól: Szekerczés 7, Hornyák Dóra 4, Szöllősi-Zácsik 4, Szucsánszki 4, Lukács 2, Nerea Pena 2, Schatzl 2, Háfra 1, Mészáros 1, Szekeres 1, ill. Krsnik 4, Dezic 3, Vidak 3, Nemaskalo 2, Niksic 2, Dzono 1, Frankovic 1.

Thüringer HC (német)-Fleury Loiret (francia) 27-27 (15-15)