Magabiztos győri siker a Fradi ellen!

Heidi Löke. MTI Fotó: Kovács Anikó

A Győr simán legyőzte a vendég, címvédő Ferencvárost a női kézilabda NB I szombati rangadóján, ezzel óriási lépést tett afelé, hogy megnyerje az alapszakaszt.

A Győrnek eddig egy veresége volt, november 4-én kapott ki a Ferencváros otthonában, míg az FTC mostanáig egy pontot veszített: szeptember 23-án Dunaújvárosban játszott döntetlent. Így aztán most az alapszakasz-elsőség volt a tét, ehhez a fővárosiaknak pontot kellett volna szerezniük.

Az első tíz percben egyik védelem sem remekelt, 6-6 után azonban sorozatban háromszor volt eredményes az előbb lehiggadó hazai gárda, és 9-6-nál Elek Gábor kénytelen volt időt kérni. Ettől azonban nem javult fel az FTC játéka, a cserék sem segítettek, fokozatosan nőtt a különbség, és a félidőben már 17-10-re vezetett az ETO.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, és már kilencgólos előnyben is voltak. Sikerült valamelyest rendezni a ferencvárosi sorokat, de ez csak arra volt elegendő, hogy kicsit szorosabb lett az állás.

Az utolsó negyedóra 24-17-ről indult, majd az 55. percben a következő idényben már éppen az FTC-t erősítő Kovacsics találatával 30-20 lett. A végeredményt Görbicz állította be.

Nerea Pena. MTI Fotó: Kovács Anikó

A playoffba az alapszakasz első nyolc helyezettje kerül, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik oda-visszavágó alapon. Az elődöntő és a finálé is két meccsen dől el, a második összecsapások lesznek az előkelőbb helyen rangsoroltak otthonában, azaz nagy a jelentősége, melyik együttes végez előrébb.

A két magyar elitcsapat aztán majd a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozik, jövő szombaton az FTC Dabason fogadja a Győrt, a visszavágó április 9-én lesz Győrben. A párharc győztese vehet részt a májusi budapesti Final Fourban. Kettőjüknek lesz még a Magyar Kupa-elődöntőjében is egy ütközete.

K&H női kézilabda liga, 21 .forduló:

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (17-10)

Ipress Center-Vác – Siófok KC 24-26 (11-14)
VÁC: Balog, Bíró (kapusok), Basics 8(2), Bató, Ertl, Farkas V. 2, Gróz 3, Hámori, Helembai 4, Jovetics 2, Liscsevics, Pelczéder, Soós 3, Szondi 1, Tóth E. 1, Vukcsevics.
SIÓFOK: Gercsó, Pastrovics, Salamakha (kapusok), Aguilar 7, Deáki, El Ghaoui 4(1), Erdősi 4, Gonzalez, Maláti, Németh Cs. 2, Nyikitina, Petersen 2(1), Piedade 3, Such 3.

Érd – Fehérvár KC 32-23 (15-13)
ÉRD: Janurik, Gridnyeva, Győri (kapusok), Barján, A. Bulatovics, Fekete B. 3, M. González 4, Gulyás 2, Havronyina 3, Kisfaludy 5, Klivinyi 3, Krpez-Slezák 7(2), Signaté 1, Szabó L. 3(2), Takács K. 1, O. Vukcsevics.
FEHÉRVÁR: Herr O., Sipeki (kapusok), Bandelier 4, Csáki, Gjorgijevska 2, Hajduch 3, Herr A. 1, Hudra, Ishitate 1, Kazai, Májer, Mayer 3, Rideg, Rózsás, Tanabe 1, Tápai, Tilinger 8(6).

EUbility Group-Békéscsaba – Dunaújvárosi Kohász KA 28-36 (11-16)
BÉKÉSCSABA: Futaki, Terenyi (kapusok), Bottó, Dajka 4(1), Diószegi 1, Gévai 3, Kovács A. 1, Mézes 1, Mihályffy 3(1), Misajlovics, Nyikolajenko, Szabó V. 1, Szögi 3, Tóth S. Walfisch 10(1), Zöldi-Tóth 1.
DUNAÚJVÁROS: Triffa, Oguntoye (kapusok), Azari 1, Bulath 3, Ferenczy, Gindeli, Hajtai, Horváth B. 2, Klujber 3(1), Kovács A. 10(2), Kovács K., Nick, Szalai B. 3, Takács D. 3, Triscsuk 8, Vincze 3.

Mosonmagyaróvár – MTK Budapest 20-20 (13-8)
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak, Szemerey (kapusok), Araujo, Bardi, Bízik 4(4), Bouti, Csala 1, Dombi 3, Gerháth, Gyimesi 4, Katona, Kiss N. 3(1),Puhalák, Rajnohová, Szepesi 5, Vékássy.
MTK: Ignácz-Pethő, Putz (kapusok), Baciková, Balog B., Barna 3, Dakos 4, Faluvégi 2, Gera, Gorilska, Horváth D., Hosszu, Kovács G. 1, Szádvári, Termány 7(4), Tóth M., Valovics 4.