Magabiztosan győzött a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO 11 góllal győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában.

A magyar csapatból a német Anja Althaus, a brazil Eduarda Amorim és a norvég Nora Mörk sérülés, Bódi Bernadett betegség miatt hiányzott, az Érdtől kölcsönvett spanyol Mireya González Álvarez pedig egyelőre nem szerepelhet a BL-ben.

Egy évvel ezelőtt a középdöntőben 17 góllal győzött a Győr a szlovén fővárosban, és ezúttal is remekül kezdett, jó védekezésének köszönhetően a tízedik percben már négy találattal vezetett (1-5). A vendégek két percig kettős emberhátrányban voltak, de gól nélkül átvészeltek ezt az időszakot, és bár a folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket, nem tudták növelni a különbséget (12-15).

A második felvonásban a szlovénok több mint tíz perc után szerezték első akciógóljukat, ezt követően már nem tudták felvenni a versenyt az ETO-val. Az ötvenedik percben tízgólosra nőtt a győriek előnye, így Ambros Martín vezetőedző játéklehetőséget adhatott a fiataloknak, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat.

Ambros Martin: „Fantasztikus érzés volt a mai mérkőzés minden perce. Mindig azt mondom, hogy annak ellenére, hogy vannak sérültjeink, a csapatszellem fantasztikus. Már az első félidőben sem volt könnyű, annak ellenére, hogy támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk, az eredmény mindig szoros volt. Nagyon elégedettek lehetünk a mai eredménnyel, kemény ellenféllel találtuk magunkat szembe, de sikerült bizonyítanunk.”

Fodor Csenge: „Sajnálatos, hogy hiányoznak alapembereink, de ez sem törte meg a csapat lelkesedését és lendületét. Felkészültünk a Krim csapatából, s ehhez hozzájött még a remek kapusteljesítmény és a támadásaink hatékonysága. Ezzel a győzelemmel kívánunk jobbulást csapattársunknak, Bódi Bernadettnek.”

Női kézilabda BL, középdöntő, 3. forduló, 1. csoport:

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 21-32 (12-15)
Ljubljana: Marincek 1, Pandzic (kapusok), Abina, Amon, Beganovic, Benko 2, Gregorc 2, Koren 3 (2), Omoregie 4, Perederiy 1, Stanko 4 (1), Tsakalou 2, Zrimsek, Zulic 2 (1).
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Afentáler 1, Broch 3, Fodor 2, Görbicz 5 (1), Groot 2, Hansen 1, Knedliková 4, Oftedal 4, Pál 1, Puhalák 3, Tomori 6.