Magosi duplázott Olaszország ellen

A magyar jégkorong-válogatott 5-2-re legyőzte az olasz együttest a budapesti Tüskecsarnokban zajló Négy nemzet torna szombati játéknapján.

Fotó: MJSZ/Mudra László

Mindkét csapat vereséggel kezdte a tornát, a magyarok a lengyelektől, az olaszok a japánoktól kaptak ki a pénteki nyitónapon.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány a jövő áprilisi, hazai rendezésű divízió I/A-s világbajnokságra készülő csapata a nyolcadik percben hátrányba került, Michele Marchetti az első nagy lehetőséget kihasználva vette be Bálizs Bence kapuját. Nemsokára azonban már magyar előnynek örülhetett a teltházas Tüskecsarnok közönsége: előbb egy villámgyors emberelőnyös játékban volt Bartalis István, Sebők Balázs, Magosi Bálint a pakk útja a hálóig, majd 46 másodperccel később Sárpátki Tamás átadásából Sarauer Andrew vágta kapásból kapuba a korongot. A harmad végén érezhetően fokozódott a magyar nyomás, több helyzetet is kidolgozott a házigazda.

A második húsz perc rögtön olasz egyenlítéssel indult: még fél perc sem telt el a játékrészből, amikor Luca Frigo belőtte az élesen kapu elé tett korongot. Mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, s bár az olasz kapu forgott többször veszélyben, Bálizsnak is kellett hárítania, s a kapuvas is segítségére volt. Újabb találat azonban nem született a harmadban, így a záró felvonásra 2-2-es döntetlennel fordultak a csapatok. Ez maradt az állás egészen az 55. percig, amikor Sebők újabb gólpasszt adott Magosinak. Az utolsó percek izgalommentességéről pedig Wehrs Kevin és Erdély Csanád gondoskodtak: előbbi egy távoli bombával, utóbbi üreskapus góllal.

Jarmo Tolvanen, a válogatott szövetségi kapitánya: „Az első harmadban sokat korcsolyáztunk, de hollywoodi hokit játszottunk, akárcsak az olaszok… Szerencsésnek éreztem, hogy vezettünk az első harmad után, a másodiktól jobb volt az egyensúlyunk, türelmesebbek is lettünk. A semleges harmadbeli játékunknak még javulnia kell, de az első csatárunk máris hamarabb visszazárt. Minden a védekező harmadbeli játékkal kezdődik, szeretnénk aktívan védekezni, de mégsem túlzóan – ebben is fejlődünk.”

Bartalis István, a magyar válogatott csapatkapitánya: „Most sokkal jobban megbecsültük a korongot a támadó és a semleges harmadban is, még a védekezőben kell javulnunk, ám ez jobbára kommunikáció kérdése. Sokan nincsenek itt, az edző próbálgatja a sorokat és a játékosokat különböző szerepekben, de igyekszünk betartani a taktikai utasításokat.”

A két együttes februárban Lengyelországban is találkozik felkészülési tornán, ahol az egyaránt vb-ellenfél házigazda lengyel és kazah csapat ellen is jégre lép a magyar válogatott. A jövő áprilisi világbajnokságon a szlovén és a brit csapat lesz még a magyar válogatott riválisa.

Roland Divatház Négy nemzet torna, 2. forduló:

Magyarország-Olaszország 5-2 (2-1, 0-1, 3-0)
Gól: Magosi (11., 55.), Sarauer (12.), Wehrs (59.), Erdély (60.), illetve Marchetti (8.), Frigo (21.)

Lengyelország-Japán 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Az állás: 1. Lengyelország 6 pont, 2. Magyarország 3 (6-6), 3. Japán 3 (4-4), 4. Olaszország 0

Forrás: jegkorongszovetseg.hu/MTI