Magyar győzelem a Karácsony Kupán

providentA magyar férfi kézilabda-válogatott kilenc góllal legyőzte Csehország csapatát az Érden rendezett Provident Karácsony Kupa felkészülési torna pénteki döntőjében.

A január közepén kezdődő franciaországi világbajnokságra készülő magyar együttesben ezúttal Nagy László is pályára lépett, a MOL-Pick Szeged jobbátlövője, Balogh Zsolt viszont kisebb sérülése miatt a szlovákok elleni elődöntőhöz hasonlóan a finálét is kihagyta

A cseheknek már az ötödik percben időt kellett kérniük, mert a magyarok védekezésben és támadásban is pontosan, hatékonyan kézilabdáztak, és 5-1-re vezettek. Ezt követően kapkodóbbá vált a hazai együttes játéka, az ellenfél 10-9-re felzárkózott, a hajrában azonban ismét kiválóan teljesített a magyar válogatott, így megnyugtató előnyben volt a szünetben.

A második felvonás hasonlóan jól kezdődött a házigazdák szempontjából, így a cseheknek szűk negyedórát követően tízgólos hátrányban időt kellett kérniük (26-16), de a folytatásban sem tudták veszélyeztetni a magabiztos hazai sikert.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány: – Boldogok vagyunk, védekezésben jól teljesített a csapat, gyors indításgólokat is tudtunk szerezni, mindenki játszhatott. A világbajnokságon jóval nehezebb ellenfelek lesznek a riválisaink, így dolgozunk tovább.

A két együttes 27. egymás elleni mérkőzésén 19. alkalommal győztek a magyarok.

Provident Karácsony Kupa, Érd

Döntő

Magyarország – Csehország 34-25 (17-11)
Magyarország: Mikler, Fazekas, Borbély (kapusok), Ancsin 3, Bánhidi 3 , Bodó 2, Császár 4 (1), Gulyás 2, Harsányi 1 (1), Iváncsik G. 1, Jamali 4, Juhász 1, Lékai 5, Ligetvári 3, Nagy L. 3, Schuch, Szöllősi Sza. 2, Zubai.
Csehország: Adamik, Galia (kapusok), Becvar 6, Gresek, Jenicek 2, Kyvala, Linhart 4, Motl 4, Petrovsky 2, Skvaril 2, Slachta, Sobol 4 (3), Tonar, Uzek, Vanco 1.