Magyar Kupa: a Ferencváros nyert Felcsúton

A ferencvárosi Roland Conde Lamah (k), mellette a fehérvári Simon Ádám (b) és Loic Nego a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Videoton FC - Ferencváros visszavágó mérkőzésen a felcsúti Panco Arénában 2016. március 2-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Simon Ádám (b) és Loic Nego között Roland Lamah tört kapura. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Magyar Kupa elődöntőjében az Újpest FC a Békéscsabával, míg a Ferencvárosi TC a Debreceni VSC-vel csap össze. A sorsolást a felcsúti Pancho Arénában tartották meg a Videoton-FTC mérkőzés után.

A címvédő Ferencváros 2-1-re győzött a Videoton vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, így idegenben szerzett több góllal továbbjutott.

A párharc első meccsét a Videoton nyerte a Groupama Arénában. A Felcsúton rendezett visszavágó elején a Ferencváros támadójátéka dominált, Stopira révén mégis a Videoton szerzett vezetést a 21. percben.

A szünet után beálló Böde Dániel gyorsan egyenlített, majd Roland Lamah büntetőből úgy juttatta előnyhöz az FTC-t, hogy a labda a kapufáról előbb a székesfehérváriak cserekapusa, Kovácsik Ádám hátára, majd onnan a hálóba pattant (1-2).

A hajrában Asmir Suljic, illetve Florian Trinks a kiállítás sorsára jutott, és a lecserélt Pátkai Máté is piros lapot kapott Kassai Viktor játékvezetőtől.