Magyar-olasz csata lesz a legjobb négy közé jutásért

Fotó: Dobos Sándor/MVLSZ

A magyar férfi vízilabda-válogatott Olaszországgal mérkőzhet a világbajnoki elődöntőért Kazanyban, miután Alessandro Campagna csapata némi nehézségek árán túljutott Kanadán.

Csak a hatodik percben született meg az első gól Niccolo Gitto részéről, emberelőnyben, majd Giorgetti lőtt akciógólt. Aztán a második negyed elején szépített Kanada, az olaszok pedig hálát adhattak a sorsnak, hogy még aktív Tempesti mester a kapuban – 5 méterest is védett.

Szenvedős volt az olaszok játéka, de a 7. percben aztán Aicardi remek csavarral jelentkezett középről, 1-3. Justin Boyd bődületes kapufát lőtt, próbálkozott, próbálkozott Kanada, Graham is a vasra vágta, ötödik lövése sem talált utat. 3-1-es olasz vezetéssel jöhetett a második félidő.

Csak egy kicsivel kellett volna jobban összpontosítania a kanadai csapatnak, és akkor még izgalmasabb lett volna a mérkőzés, nem mintha így nem lett volna meg az esély a meglepetésre, még a harmadik negyedben is. A negyed felénél időt kért Alessandro Campagna, de egy nagyszerű elnézős góllal 3-2-re szépített Con Kudaba, majd eladták a labdát az olaszok, és emberelőnybe került Kanada. Időt is kért a kapitányuk, mindez a 6. perc elején történt. Azonnal eladták viszont a labdát, amivel nagy esélyt szalasztottak el Grahamék, főleg, hogy Giorgetti betalált, majd Figlioli is megrázta magát, először nőtt három gólra a differencia.

A zárónegyedben aztán kapkodtak a kanadaiak, mázlijuk sem volt (Tempesti újra 5-öst védett), így eldőlt a meccs, Benedek Tibor válogatottja az olaszokkal meccsel a négy közé jutásért.

A mérkőzést kedden, magyar idő szerint 19 óra 10 perckor kezdik Kazanyban.

Vízilabda világbajnokság, 8 közé jutásért:

Kanada-Olaszország 2-8 (0-2, 1-1, 1-2, 0-3)
Gól: Kudaba, Torakis, ill. Niccolo Gitto 2, Alex Giorgetti 2, Matteo Aicardi, Fabio Baraldi, Pietro Figliotti, Alessandro Velotto.

Montenegró-Kazahsztán 12-8 (2-3, 3-2, 5-1, 2-2)
Gól: Darko Brguljan 3, Mladan Janovics 3, Alekszandar Ivovics 2, Alekszandar Radovics 2, Predrag Jokics, Vjekoszlav Paskovics, ill. Gubarev 3, Axenov 2, Ukumanov 2, Ushakov.

Ausztrália -Dél-afrikai Köztársaság 17-1 (5-1, 6-0, 2-0, 4-0)
Gól: Aaron Younger 4, Emery 3, Roach 3, Gilchrist 2, Martin 2, Campbell, Ford, Swift, ill. Le Roux.

Egyesült Államok-Brazília 7-3 (2-0, 1-1, 1-1, 3-1)
Gól: John Mann 3, Bret Bonnani 2, Luca Cuoido 2, ill. B. Gomes, Guimaraes, Perrone.