Magyar sikerek 100 mérföldön!

A férfiaknál Zahorán Ádám, míg a nőknél Bontovics Tímea nyerte a németországi Taubertalban rendezett 100 mérföldes ultrafutóversenyt.

A 160,9 kilométeres viadalon Zahorán Ádám a holland Jan-Albert Lantinkkkal volt nagy versenyben a táv kétharmadáig, ám 110 kilométernél riválisa feladta a versenyt, ő pedig végül 13:53:00 órás eredménnyel győzött, több mint három órával megelőzve a mögötte másodikként célba érkezőt.

A békéscsabai Zahorán Ádám, aki évek óta Németországban él a következőt mondta el a célbaérkezés után:

Ez a verseny jelentette számomra a nagy visszatérést, miután február közepén egy balesetben sarokcsonttörést szenvedtem, és négy hónapon keresztül kényszerpihenőre lettem ítélve. A felkészülést gyakorlatilag július elején kezdhettem meg. A hosszú kihagyás, és a meglehetősen rövid felkészülési idő ellenére sikerült mégiscsak egy nagyszerű formára szert tennem: három hónap alatt hatszor futottam 40 kilmétert, kétszer 50 kilométert, egyszer 70 kilométert, és egyszer 50 mérföldet (80,5 kilométert). Rendkívül keménynek igérkezett a 100 mérföldes ultramaratoni viadal, ugyanis az indulók dolgát a Rothenburg ob der Tauber és a Gemünden am Main közötti, zömében igen jelentős szintkülönbségű pálya, és a szokatlanul hűvös, szeles idő nehezítette.

A háromszoros magyar bajnok ultrafutó hétfői tájékoztatása szerint a nőknél Bontovics Tímea 21:19:13 órás idővel nyert.

A korábbi válogatott atléta, a fedettpályán 800-on Európa-bajnoki bronzérmes Korányi Balázs 100 km-en a .20. helyen ért célba.