Magyarország-Belgium a nyolcaddöntőben

Dries Mertens, Radja Nainggolang és Kevin De Bruyne. Fotó: sportinglife.com

Dries Mertens, Radja Nainggolan és Kevin De Bruyne. Fotó: sportinglife.com

A belga válogatott 1-0-ra nyert a svéd csapat ellen a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az E csoport harmadik fordulójában. Ezzel a második helyen végzett és a magyarokkal mérkőzik a nyolcaddöntőben, vasárnap 21 órakor Toulouse-ban.

Nagy elánnal kezdtek a svédek, Berg akár már az 5. percben vezetést szerezhetett volna, de kilenc méterről, középről leadott lövését Courtois védte. Pár pillanattal később viszont már Lukaku veszélyeztetett a túloldalon, azután pedig magukra találtak a belgák, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. A 25. percben de Bruyne lőtt 20 méterről a svéd kapura Hazard lekészítése után, egy perc elteltével pedig Ibrahimovic próbálkozott hasonló távolságról. Közvetlenül a szünet előtt nagy gólszerzési lehetőséget hagyott ki a belga válogatott, balról ívelt középre de Bruyne, az előrehúzódó Meunier pedig öt méterről centikkel csúsztatott a bal kapufa mellé.

A szünet után is kiegyenlített játék folyt a pályán, a belgák ugyan jóval többször kísérleteztek kapura lövéssel és több szögletet is végezhettek el, de a svédek is vezettek támadásokat, a labdabirtoklás pedig nagyjából egyenlő volt. Ezzel együtt a 66. percben de Bruyne távoli lövése jelentett veszélyt a svéd kapura, majd a 73.-ban Lukaku lépett ki, de szorongatott helyzetben nem tudta átemelni a labdát a kivetődő Isakssonon. A 76. percben Ibrahimovic 27 méterről leadott szabadrúgását kellett védenie a belga kapusnak, s később is volt nagy helyzetük a svédeknek, melynél de Bruyne a gólvonalról fejelte ki a labdát -, végül azonban Nainggolan nagyszerű lövése döntötte el a mérkőzést.

84. perc: Hazard bal oldali beadása után Radja Nainggolan kissé jobbról 20-22 méterről lőtt a svéd kapu jobb oldalába (1-0).

E csoport, 3. forduló:

Belgium-Svédország 1-0 (0-0)
Nizza, Stade de Nice, 34 011 néző, v.: Felix Brych (német)
Gól: Nainggolan (84.)
Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – Carrasco (Mertens, 71.), De Bruyne, Hazard (Origi, 93.) – Lukaku (Benteke, 87.)
Svédország: Isaksson – Lindelöf, Johansson, Granqvist, Olsson – Larsson (Durmaz, 70.), Ekdal, Källström, Forsberg (Zengin, 82.) – Berg (Guidetti, 63.), Ibrahimovic.

Stephen Ward és Robert Brady. Fotó: sportinglife.com

Győztek és továbbjutottak az írek

Az előző kontinenstornán ezüstérmes olaszok szövetségi kapitánya, Antonio Conte a biztos csoportelsőség tudatában nyolc helyen változtatott kezdőcsapatán, amelyben csak Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli és Alessandro Florenzi maradt az előző találkozóhoz képest.

Az első nagy helyzet az írek előtt adódott, de a 10. percben Hendrick centikkel a kapufa mellé lőtt, majd a 21. percben Murphy fejesét Sirigu védte. A továbbjutásért küzdő írek letámadták és beszorították ellenfelüket, a 32. percben Duffy fejelt fölé, a másik oldalon pedig Ciro Immobile lövése ment a kapufa mellé a 43. percben. A szünet előtt Bernardeschi a tizenhatoson belül fellökte McCleant, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

Az 53. percben Simone Zaza lövése ment a keresztléc fölé. A második félidőben némileg kiegyenlítettebb volt a játék, de eleinte ekkor is az íreknek voltak nagyobb helyzeteik. A 77. percben a csereként beállt Insigne a kapufát találta el, a 84. percben McGeady és Hoolahan is elhibázott egy lehetőséget, de egy perccel később Robbie Brady megszerezte a győztes gólt.

85. perc: Wesley Hoolahan lőtte középre a labdát, Robbie Brady pedig a tizenegyes pont közeléből a kapu közepébe fejelt (1-0).

Az már korábban eldőlt, hogy az olaszok a címvédő spanyolokkal találkoznak a nyolcaddöntőben, az írek sikere pedig azt jelenti, hogy a házigazda franciákkal mérkőznek.

Írország-Olaszország 1-0 (0-0)
Lille, 44 268 néző, v.: Ovidiu Hategan (román)
Gól: Brady (85.)
Írország: Randolph – Coleman, Duffy, Keogh, Ward – Hendrick, McClean, McCarthy (Hoolahan, 77.), Brady – Murphy (McGeady, 70.) – Long (Quinn, 90.)
Olaszország: Sirigu – Barzagli, Bonucci, Ogbonna – Bernardeschi (Darmian, 60.), Sturaro, Motta, Florenzi, De Sciglio (El Shaarawy, 82.) – Zaza, Immobile (Insigne, 75.)