Major József újra megcélozza Hawaii-t

major jozsefMajor József 2005 és 2011 között sorozatban hétszer nyerte az Országos Magyar Ironman Bajnokságot Nagyatádon. Idén a kisalföldi vasember csak kicsivel maradt le nyolcadik magyar bajnoki címről.

A győri Széchenyi-egyetem sportegyesületének (SZESE) 37 éves kiválósága két év után tért haza az USA-ból, az elmúlt öt évben nem versenyzett itthon. Ha már hazalátogatott, kánikulai melegben majdnem visszaszerezte trónját az emberpróbáló versenyen (3,8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42 km futás).

„Nem múlott sokon. Fej-fej mellett haladtunk a kétszeres címvédő Flander Marcival. A futás alatt volt olyan időszak, amikor 20 másodperccel vezettem vetélytársam előtt. Végül, 8 óra 29 perces időeredménnyel másodikként értem célba, négy perces hátránnyal. Az időeredményem biztató a jövőre nézve. Igaz, van bennem kis tüske, hisz közel voltam a 8. magyar bajnoki címemhez” – értékelt a kisalföldi vasember.

[Customads id=646335]

Major József öt-hat éve a nemzetközi ironman mezőny egyik legerősebb európai versenyzője volt. Akkoriban kilencedik helyen állt a világranglistán, 2012-ben a sportág fellegvárának számító Egyesült Államok nemzeti bajnokságán harmadikként dobogóra állhatott New Yorkban. „Az utóbbi időben betegséggel küzdettem, vastagbélgyulladást állapítottak meg nálam az orvosok. Bár még így is voltak jó eredményeim – első háromban értem célba a mexikói Los Cabos-ban rendezett ironmanen -, nem tudtam úgy teljesíteni, mint a korábbi években. Több mint négy és fél éve költöztünk ki a feleségemmel az Egyesült Államokba. Az érem egyik oldalán valóban remek felkészülési körülményekre leltem Arizonában. Scottsdaleben egész évben meleg van, süt a nap. Drága ugyanakkor az élet az USA-ban – csak az apartmanunk havi bérleti díja átszámítva több mint 300 ezer forint volt -, s az állandó teljesítménykényszer felőrölt. Ahhoz, hogy a napi megélhetésünk biztosított legyen, mindig dobogó közelben kellett végeznem, csak így részesültem a pénzdíjakból. A feleségem, Luca – aki mindvégig a profi karrierem hátterét biztosította – a szigorú amerikai munkavállalási törvények miatt más területen nem vállalhatott munkát, ezért hazajött és itthon kezdett el dolgozni” – mondta a győri sportoló.

„Ez volt az a mélypont, amikor sok mindent átértékeltem magamban. A kisebb-nagyobb változások jó hatással voltak rám. Megkaptam az amerikai zöldkártyát, elkezdtem foglalkozni tanítványokkal. Egyre több versenyző készül az edzésterveim alapján, miközben én is új edzővel dolgozom. Más a stratégia, mint korábban, az elvégzett munka lassan be fog érni. Jól esik ugyanakkor, hogy nem kell folyamatosan foglalkoznom a saját edzésmunkámmal, mivel a tanítványok napi szinten törődést igényelnek. Hangsúlyozom, nem tervezem a visszavonulást. Úgy érzem, van még bennem annyi erő, kitartás, hogy az ironman csúcsát jelentő Hawaii-i világbajnokságon újra kivívjam a részvételi jogot” – búcsúzott a hétszeres magyar bajnok. Major József pár hétig marad Magyarországon, ezt követően repül vissza Arizonába.