Majoros Bence és Imre Leila a bajnok

A férfiaknál Majoros Bence, a nőknél pedig a szekszárdi Imre Leila nyerte a magyar asztalitenisz történetének legmagasabb összdíjazású tornáját, a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendezett Versenyek versenyét. Mindketten egymillió forintot kaptak sikerükért.

A későbbi győztes Imre Leila, a Szekszárd AC versenyzője Ambrus Krisztina, az Erdért SE játékosa elleni mérkőzésen az asztaliteniszezők Versenyek versenyén. MTI Fotó: Máthé Zoltán

A Borussia Dortmundban légióskodó, 20 esztendős Majoros a celldömölki Kriston Dánielt verte az elődöntőben, s a másik meccsen is egy Németországban játszó asztaliteniszező vert egy celldömölkit, mégpedig Ecseki Nándor Fazekas Pétert. A fináléban aztán Majoros óriási csatában, hét szettben bizonyult jobbnak válogatottbeli társánál, a harmadik helyet pedig Fazekas szerezte meg.

A nőknél Ambrus Krisztina némi meglepetésre legyőzte válogatottbeli társát, Madarász Dórát az elődöntőben, de a másik ágon Imre Leila gondoskodott arról, hogy azért legyen szekszárdi játékos a fináléban. A Bajnokok Ligájában szereplő tolnai klub 20 éves pingpongosa a statisztikás Fehér Orsolyát verte a legjobb négy között, kétszettes hátrányból fordítva.

A döntőben aztán már ő irányított, mindössze egy játszmát engedett át Ambrusnak, így az övé lett az elsőség. A bronzérmet Madarász szerezte meg.

A Berczik Zoltán emlékére kiírt viadalon tízmillió forint talált gazdára

A tornán azok indulhattak, akik az idei ötből legalább három ranglistaversenyen részt vettek, és az öt versenyből a legjobb négy – vagy három – eredményük alapján a férfiaknál bekerültek a legjobb 16, nőknél a legjobb 12 közé.

A későbbi győztes Majoros Bence, a német Borussia Dortmund versenyzője Ecseki Nándor, a német TTC Ober-Erlenbach játékosa elleni mérkőzésen az asztaliteniszezők Versenyek versenyén. MTI Fotó: Máthé Zoltán

A férfiaknál négy négyfős, a nőknél négy háromfős csoportba sorsolták a játékosokat, előbbi mezőnyben a csoportgyőztesek automatikusan továbbjutottak, a második és harmadik helyezettek pedig bejátszottak a legjobb nyolc közé. A nőknél az első két helyezettek kerültek a negyeddöntőbe. Minden helyet eldöntöttek, s a végső győztes – mindkét nemnél – egymillió forintot nyert. A nőknél a 12. 140 ezerrel, a férfiaknál a 16. 100 ezerrel gazdagodott.

A vasárnap délutáni program előtt megemlékeztek az 1982-es budapesti Európa-bajnokságon elért magyar sikerekről. Ünnepélyes keretek között köszöntötték a 35 évvel ezelőtti tornán aranyérmes csapatokat, a nőit (Kisházi Beatrix, Oláh Zsuzsanna, Szabó Gabriella, Urbán Edit; edző: Volper László) és a férfit (Klampár Tibor, Jónyer István, Gergely Gábor, Kriston Zsolt, Molnár János; az elhunyt edző: Berczik Zoltán). A ceremónia közben kisebb baleset történt, Volper László ugyanis elvesztette az egyensúlyát és leesett a színpadról, de a mesteredzőnek nem esett komoly baja.

Férfiak

Elődöntő:
Majoros Bence (Borussia Dortmund)-Kriston Dániel (Celldömölki Városi és Vasutas SE) 4-0 (6, 8, 11, 8)
Ecseki Nándor (TTC Ober-Erlenbach)-Fazekas Péter (Celldömölki Városi és Vasutas SE) 4-2 (9, 9, -8, 7, -7, 9)

A harmadik helyért:
Fazekas-Kriston 4-1 (-10, 1, 5, 7, 2)

Döntő:
Majoros-Ecseki 4-3 (8, 7, -9, 2, -17, -9, 6)

Nők

Elődöntő:
Ambrus Krisztina (Budapesti ERDÉRT SE)-Madarász Dóra (Szekszárd AC) 4-1 (11, -9, 9, 9, 4)
Imre Leila (Szekszárd AC)-Fehér Orsolya (Statisztika PSC) 4-2 (-10, -10, 8, 7, 7, 7)