Mandzukic volt a főszereplő Splitben

Antonio Candreva. Fotó: Andrej Isakovic/AFP/Getty Images

Az Európa-bajnokság selejtezőjében Olaszország zártkapus mérkőzésen játszott Horvátországgal. A Splitben megrendezett találkozón a horvátok gólját szerző Mario Mandzukic kihagyott egy tizenegyest és összehozott egy büntetőt.

A zártkapus mérkőzésen gyorsan vezetést szerezhetett volna Horvátország, a 7. percben Astori buktatott, így jutottak büntetőhöz a hazaiak. A tizenegyest Mario Mandzukic vállalta, aki a kapu jobb oldalát célozta meg, ám a jó irányba vetődő Gianluigi Buffon hárította a büntetőt.

Öt perccel később El Shaarawy lesről vette be a horvát kaput. Az olaszok még reklamáltak a szerintük meg nem adott gól miatt, amikor lecsaptak a horvátok.

Az ellentámadás végén Ivan Rakitic hozta helyzetbe Mario Mandzukicot, aki Buffon mellett az olasz hálóba helyezett (1-0).

A 27. percben letapadt Lorenzo De Silvestri lába, a Sampdoria védőjét sérülése miatt le kellett cserélni. Helyére a Milan 22 éves játékosa Mattia De Sciglio állt be.

A 36. percben Andrea Pirlo szabadrúgásból ívelte be a labdát a horvát kapu elé, Mandzukic magasan a feje fölé emelt kezével szelídítette meg a labdát. Az olaszok javára megítélt büntetőt Antonio Candreva vállalta, aki szemtelen módon „panenkázott” a kapu közepébe, miközben Subasic elvetődött jobbra (1-1).

A szünetben az olasz kapuban a megsérült Buffont Salvatore Sirigu váltotta, a PSG kapusának a második játékrészben nem sok dolga akadt.

A második félidő derekán a remekül játszó Candreva hozta helyzetbe Pirlót, aki kapu mellé lőtt. A 78. percben Ivan Perisic távolról bombázott kapu mellé.

A H csoportban Bulgária Ivelin Popov góljával nyert Máltán, míg a Norvégia-Azerbajdzsán találkozó gólnélküli döntetlennel ért véget. Horvátország két ponttal vezet Olaszország előtt.

Az A csoportban Csehország Borek Dockal találatával vezetett Izlandon, ám a hazaiak Aron Gunnaros és Kolbeinn Sigthorsson góljával fordítottak. Győzelmével Izland átvette a vezetést a csoportban.

A B csoportban Gareth Bale góljával Wales nyert Belgium ellen és átvette a vezetést Marc Wilmots együttesétől.

A csoport:

Kazahsztán-Törökország 0-1 (0-0)
Gól: Arda Turan (83.)

Izland-Csehország 2-1 (0-0)
Gól: A. Gunnarsson (60.), Sigthorsson (76.), ill. Dockal (55.)

Lettország-Hollandia 0-2 (0-0)
 Wijnaldum (67.), Narsingh (71.)

A csoport állása: 1. Izland 15, 2. Csehország 13 pont, 3. Hollandia 10, 4. Törökország 8, 5. Lettország 3, 6. Kazahsztán 1

B csoport:

Andorra-Ciprus 1-3 (1-2)
Gól: Dossa Junior (2., öngól), ill. Nesztorasz Mitidisz (13., 45., 53.)

Bosznia-Hercegovina – Izrael 3-1 (2-1)
Gól: Edin Visca (42., 75.), Edin Dzeko (45+2.), ill. T. Ben Haim II (41.)

Wales-Belgium 1-0 (1-0)
 Gareth Bale (25.)

A csoport állása: 1. Wales 14, 2. Belgium 11, 3. Ciprus 9 (12-11), 4. Izrael 9 (10-9), 5. Bosznia-Hercegovina 8, 6. Andorra 0