Már csak egy pont az FC Barcelona hátránya

Lionel Messi. Fotó: Ander Gillena/AFP

Szombaton a madridi derby-n az Atletico nagyon magabiztosan győzött a királyi gárda ellen, így vasárnap az FC Barcelona számára kötelező volt a győzelem Bilbaóban.

A tavalyi Bajnokok Ligája döntő óta az Atletico Madrid negyedik alkalommal győzte le a Real Madridot és még két föntetlent játszott egymással a két csapat. Cristiano Ronaldo eltiltása után visszatért, ám nem tudta bevenni Moyá kapuját. Az Atletico Madrid győzelmével négy pontra zárkózott fel madridi riválisához.

Vasárnap este Luis Enrique a Messi, Neymar, Suarez csatártriót küldte pályára, mögöttük elsősorban Ivan Rakitic szervezte a játékot. A 15. percben szabadrúgáshoz jutott a katalán gárda, Lionel Messi 22 méterről, bal lábbal tekert a kapu jobb oldalába. Az Athletic Bilbao kapusa Iraizoz elsőre balra várta  alabdát, majd már megkésve vetődött el jobbra (0-1).

Bő tíz perccel később Luis Suarez pörgette fel a Barca támadását, majd a Messitől visszakapott labdát 16 méterről a kapu jobb oldalába helyezte (0-2).

A szünetben még nem cserélt Ernesto Valverde, ám az 52. percben Balenziaga helyére Aurtenetxét állította be. Az 59. percben Aduriz lövése kivágódott Claudio Bravóról, az érkező Mikel Rico öt és fél méterről jobbal belsőzött a hálóba (1-2). Három perccel később Rakitictől indult a támadás, a jobb szélen felfutó Suarez átlőtte a labdát Neymar fölött, ám a bal szélen érkező Messi középre passzolt, ahol a visszazáró Oscar De Marcos vétlenül a saját kapujába sodorta a labdát (1-3).

A 64. percben Messi szolgálta ki Neymart, ki 15 méterről jobb lábbal helyezett a bal alsó sarokba (1-4). Két perccel később Muniain ugratta ki Adurizt, aki megszerezte az Athletic Bilbao második találatát (2-4).

A 75. percben Etxeita kapott piros lapot, így emberhátrányba kerültek a hazaiak. Végül a 89. percben Busquets beadását a csereként pályára lépett Pedro pörgette a hazai kapuba (2-5).

Az év elején San Sebastianban elszenvedett vereség óta a Barcelona öt bajnoki mérkőzésen összesen 21 gólt szerzett.

A Barcelonában győztes Valencia két ponttal megelőzte a Madridban vereséget szenvedett Sevillát. Az Espanyol otthonában Pablo Piatti csak a 62. percben vette be Pau López kapuját, majd a 85. percben Dani Parejo duplázta meg a Valencia előnyét. A 89. percben Sergio Garcia szépített.

A madridi Alfonso Perez-stadionban Alvaro Vazquez büntetőjével jutott vezetéshez a Getafe, majd a 66. percben a lengyel Grzegorz Krychowiak egyenlített ki. A 85. percben a Vazquez helyére beállt Pedro Leon állította be a végeredményt (2-1).

Primera Division, 22. forduló:

Athletic Bilbao-FC Barelona 2-5 (0-2)
Gól: Mikle Rico (59.), Aduriz (66.), ill. Lionel Messi (15.), Luis Suarez (26.), De Marcos (62., öngól), Neymar (64.), Pedro (86.)
Kiállítva: Etxeita (75., Bilbao)

Atletico Madrid-Real Madrid 4-0 (0-2)
Gól: Tiago (14.), Saúl (18.), Griezmann (67.), Mandzukic (89.)

Espanyol-Valencia 1-2 (0-0)
Gól: Sergio Garcia (89.), ill. Piatti (62.), Dani Parejo (85.)

Getafe-Sevilla 2-1 (1-0)
Gól: Alvaro Vazquez (29., 11-es), Pedro Leon (85.), ill. Krychowiak (66.)