Már továbbjutott az OSC-Újbuda

A házigazda A-Híd OSC Újbuda második meccsét is megnyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második selejtezőkörében, ezzel már biztos továbbjutó. Az Eurokupában a A Ferencváros legyőzte a Veronát is, csoportelsőként folytathatja a Miskolc.

Salamon Ferenc. Fotó: Fehér Anna/waterpolo.hu

Szívósan tartotta magát a vendégegyüttes, olyannyira, hogy az elején 1-3-ról egyenlített. Az OSC védelme azonban – élén Bisztritsányi Dávid kapussal – jól működött, s a nagyszünetig 6-3-as vezetésre tett szert a magyar csapat. Az olaszok durvasággal próbálták meggátolni a hazai sikert, ám hiába, az OSC stabil játékkal, eredményes támadásokkal végül négy góllal nyert.

Petik Attila együttese – miután pénteken 12 góllal legyőzte a Glyfadát a budapesti Nyéki Imre Uszodában zajló tornán – szombat este a Canottieri Napolit verte 11-7-re, ennél fogva vasárnap 13 órától a Marseille ellen a csoportelsőség a tét.

Petik Attila, az OSC edzője elégedetten nyilatkozott: „Tipikus olasz meccs volt, pont olyan, amire készültünk. Ahogy megléptünk két góllal a második negyed elején két-három szép góllal, mindent bevetettek, hogy megzavarjanak bennünket. Így haladt előre a meccs, a győzelmünk nem forgott veszélyben. Fel kell készülni az ilyen meccsekre is, hiszen valószínűleg jön még az utunkba olasz csapat is. Hátul stabilak voltunk, jól zártunk, s ugyan voltak hibák, ezeket ki kell azért majd küszöbölni.”

A remekül játszó Salamon Ferenc így értékelt: „Olasz csapat ellen sohasem sétagalopp egy meccs, ezt tudtuk, készültünk rá. Biztos mederbe tudtuk tartani a mérkőzést. Az első két negyedben ugyan még szorosabb volt, de utána tudtuk dominálni. A Marseille ellen is nehéz lesz, biztosan felszívja magát, parázs meccs lesz, de csoportelsőnek kell lennünk!”

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör:

A-Híd OSC Újbuda – Canottieri Napoli 11-7 (1-0, 5-3, 2-2, 3-2)
A magyar csapat gólszerzői: Salamon 4, Tóth, Brguljan 2-2, Gór-Nagy, Kovács, Bundschuh 1-1.

A Ferencváros legyőzte a Veronát is

A címvédő Ferencváros az ötödik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: a szombat esti meccsen két góllal győzte le a hazai közönség előtt szereplő Verona csapatát.

A torna rangadójának első és második negyedét egy-egy góllal nyerte meg a ferencvárosi együttes, ami a végeredményt illetően döntőnek bizonyult.
Az olaszországi Busto Arsizióban hét csapat küzd a négy továbbjutó helyért. A Ferencváros már korábban bebiztosította a továbbjutását, szombat esti győzelmét követően pedig az is eldőlt, hogy megnyerte az olaszországi selejtezőtornát.

Férfi vízilabda Eurokupa, 1. selejtezőkör

B csoport, Busto Arsizio (Olaszország):

FTC-PQS Waterpolo – Verona 11-9 (3-2, 2-1, 4-4, 2-2)
A magyar csapat gólszerzői: Jaksics 3, Vámos 3, Varga Dénes 3, Nikics 2

FTC-PQS Waterpolo – Potsdam 22-2 (5-0, 7-0, 4-1, 6-1)
A magyar csapat gólszerzői: Jansik Sz. 5, Jaksics, Mitrovics 4-4, Vámos 3, Sedlamyer, Német 2-2, Szirányi, Varga Dénes 1-1.

Csoportelsőként folytathatja a Miskolc

A házigazda Miskolc negyedik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében, ezzel csoportgyőztessé lépett elő már az utolsó, vasárnapi játéknap előtt.

A hazaiak telt ház előtt magabiztosan játszottak, egyre jobban elhúztak, s a félidei 9-4-nél gyakorlatilag már nem volt kérdéses, ki nyeri a meccset. Sike József együttese mint a hatcsapatos csoport első helyezettje várhatja egyfelől a vasárnapi zárómeccsét a szlovákiai Kassa csapata ellen, másfelől a selejtező következő körét.

A történetük első nemzetközi kupaszereplését ünneplő borsodiak, miután reggel a német Hannover együttesét múlták felül 18-4-re, este a montenegrói Primorac Kotort verték nyolc góllal a Kemény Dénes Sportuszodában.

Férfi vízilabda Eurokupa, 1. selejtezőkör:

PannErgy Miskolci VSC-Primorac Kotor (montenegrói) 14-6 (6-2, 3-2, 2-1, 3-1)
A magyar csapat gólszerzői: Misics 5, Bowen 3, Halek 2, Berta, Sánta, Lukács, Milicsics 1-1.

PannErgy Miskolci VSC-Hannover (német) 18-4 (7-1, 2-0, 6-2, 3-1)
A magyar csapat gólszerzői: Berta 4, Lukács, Sánta 3-3, Kuzmenko, Dőry, Nagy Á., Vadovic 2-2

Forrás: MTI/waterpolo.hu