Maradt tüske női asztaliteniszezőinkben

Budapest, 2016. október 22. Madarász Dóra (j) és Pergel Szandra a német Kristin Silbereisen és Sabine Winter elleni mérkőzésen a női párosok elődöntőjében az asztalitenisz Európa-bajnokságon a fővárosi Tüskecsarnokban 2016. október 22-én. A magyar páros kikapott, így a harmadik helyen végzett. MTI Fotó: Illyés Tibor

A bronzéremig jutott Pergel Szandra (b) és Madarász Dóra. MTI Fotó: Ilyés Tibor

Még a hét elején a Tüskecsarnok bántóan üres lelátóit látva nem hittük volna azt, ami a budapesti asztalitenisz Eb-n szombaton délután bekövetkezett. Stílszerűen legyen mondva, egy pingponglabdát sem lehetett volna leejteni.

„Hajrá, Robi, gyerünk, Hasi!” – kurjongatták be a csurig telt tribünökről a férfi egyes nyolcaddöntője alatt, a nevezettek győztek is; fájdalom, hogy ezzel a magyar asztalitenisz semmit sem nyert. Gárdos Róbert régóta az osztrákokat erősíti, Oláh Benedek, azaz Hasi pedig már Finnországban született. (Most végül mindketten a legjobb nyolcig jutottak.)

Pergel Szandra és Madarász Dóra ellenben a mi lányaink, és alapvetően miattuk zsúfolódtak be közel háromezren a budai létesítmény falai közé.

A női párosok mezőnyében Pergelék még reggel a negyeddöntőben 4:3-ra verték a luxemburgi De Nutte, Ni Xialian kettőst, és ezzel már biztossá vált, hogy a várakozást felülmúlóan érmesek lettek. A 3:1-re meglépő mieink a negyedik szettben 1-9-es állásról fordítottak 12-10-re (!), de aztán bőven akadtak nehéz perceik, a döntő játszmát 7-9 után nyerték meg 11-9-re. S leszögezték, hogy nem érik be a bronzéremmel.

„Szó nincs arról, hogy délután sansztalanok lennék a németek ellen, egy hazai Eb-elődöntőben minden megtörténhet” – jelentette ki Pergel. Nos, a magyar kettős a Silbereisen, Winter duó ellen is remekül kezdett, 2:0-ra és 3:1-re is vezetett, ám ezúttal is hét szettig tartott a mérkőzés, és most az ellenfél nyert 4:3-ra. A döntő játszmában 8-7-nél még nálunk volt az előny, ám a vége 9-11 lett, és szívbe hatoló tőrdöfésként egy csusza tett pontot a meccs végére.

Pergel és Madarász az Eb előtt aláírta volna a bronzérmet, de egy ilyen elődöntő után nem voltak azonnal nyilatkozatképesek. S még később is csalódottan mondták, hogy 3:1-es vezetésük után sajnos megfordult a játék képe.

Még korábban Póta Georgina is nehezen találta a szavakat könnyeit nyeldesve a vesztes nyolcaddöntős mérkőzése után, amelyet ő is 3:1-es előnyről bukott el 4:3-ra a portugál színekben induló, kínai születésű Yu Fu ellen.

„Az ötödik szettben is 3-1-re vezettem, de amikor az ellenfelem időt kért, és utána taktikát váltott, megzavarodtam” – ismerte el kétszeres Európa-bajnoknőnk, aki a dobogót célozta meg, így ha ezt nézzük, benne még több hiányérzet, avagy a helyszínhez passzolóan, tüske maradhatott, mint a kalapemelést érdemlő Eb-bronzérmes duónkban.