Maratoni tizenegyespárbajban bukott el a Juventus

Hamsik_NapoliTörténete során második alkalommal a Napoli csapata nyerte meg az olasz Szuperkupát, miután a Dohában rendezett döntőben 2-2-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel legyőzte a Juventus együttesét.

Az 5. percben Koulibaly és Albiol óriási hibáját követően Carlos Tévez törhetett egyedül kapura, az argentin támadó nem is hibázott, és jobbal tíz méterről a tehetetlen Rafael lábai között a hálóba lőtt (1-0).

A 16. percben Chiellini rossz felszabadítását követően Hamsík lőhetett 17 méterről, ám a szlovák játékos balos lökete a kapufán csattant. A 32. percben Andrea Pirlo 32 méterről leadott kapáslövését hárította Rafael, majd hat perccel később Lichtsteiner remekül tört be jobbról a tizenhatoson belülre, ám a svájci éles szögből leadott lövését szögletre ütötte a Napoli brazil kapusa.

A 42. percben Higuaín 16 méterről megeresztett szép tekerését védte bravúrral Buffon.

A második játékrész derekán Marek Hamsík passzát követően Higuaín emelt remekül, jobb külsővel kapura, ám a labda a nápolyiak balszerencséjére a kapufán csattant.

A 68. percben Vidal labdaeladása után De Guzmán húzott el a bal szélen, majd remekül adott középre az alapvonal közeléből, középen pedig a teljesen üresen maradt Gonzalo Higuaín fejelt szépen az ötösröl a kapuba (1-1).

A 106. percben Pogba remekül tartja meg a labdát a Napoli tizenhatosánál, majd Téveznek passzol, aki pazar labdaátvétel után laposan lőtt 16 méterről a jobb alsóba (2-1).

A 118. percben Gargano beadását követően Mertens kotort bele a labdába, ami így került Higuaín elé, az argentin támadó pedig estében, 11 méterről lőtt Buffon kapujába (2-2).

A büntetőpárbaj elképesztően hosszúra sikerült. Rögtön az első párban Buffon kivédte Jorginhó tizenegyesét, majd Tevez lövése a jobb kapufán csattant.

A következő 5 párban mindenki értékesítette a büntetőt: majd Buffon előbb kivédte Mertens lövését, ám Chiellini is hibázott (5-5). Tovább brillrozott a Juventus kapusa, aki Callejon lövését is hárította, ám Pereyra kapu fölé bombázott. Végül a 9. párosításban Kalidou Koulibaly lövése a kapufáról befele pattant, majd Padoin lövését Rafael védte ki, így nyert a Napoli.

A két csapat január 11-én a bajnokságban csap össze Nápolyban.