Marius Vizer konkurenciaharcra kényszerítené az olimpiát

Shares

Marius VizerMarius Vizer, az olimpiai és nem olimpiai sportágakat, sportesemények szervezőit tömörítő társaság, a SportAccord és a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség (IJF) elnöke a fair playben hisz. A Budapesten élő vezető konkurenciaharcra kényszerítené az olimpiát. 

– Mint volt sportoló, edző, nemzeti szövetség vezetője, európai és világszövetség elnöke el kell mondjam, az eredményesség elmaradása sosem a bírák, inkább a sportolók felelőssége. Persze, vannak nézeteltérések, emberi hibák a sport világában is. Legyen az tenisz, profi boksz vagy Bajnokok Ligája mérkőzés, mindig van olyan döntés, ami nem igazságos. De nem kell mindig ilyen hátteret keresni a sikertelenség mögött.

A sportvezető hosszú ideje él Budapesten. – Osztrák állampolgár vagyok, de magyarnak érzem magam – mondta lapunknak ékes magyarsággal. – Itt érzem jól magam, úgy gondolom, itt van a hazám is.

Ami a magyar sportot illeti, Vizer kiemelte, amíg, a fair play szelleme hatja át az eredményeket, addig nagy baj nem lehet.
– Fontos az is, hogy az edzők ne a bírókat okolják a versenyzőik vereségéért.

Vizer nagy újításra készül, elképzeléseit azonban az olimpiai mozgalom egyelőre fanyalogva fogadja. – Az évszázados, globálisan elismert ötkarikás játékok anyagilag egyre kevésbé motiválják a résztvevő szövetségeket. A világ sportélete a nemzeti szövetségek befektetéseitől függ, akik az olimpiai sikerből közvetlenül nem profitálnak. Az ötletem az egyesült világbajnokság elnevezésű nemzetközi sportesemény volt. Lehetne Champions Games a neve, és az elképzelés szerint a bevétel kilencvenöt százaléka a sporté lehetne – vázolta a tervet Marius Vizer. – A Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak nyilván nem tetszik az ötlet. De kérdem én, az élet melyik piaci szektorában fordul elő, hogy valaki ilyen monopolhelyzetben van? Mi van, ha az olimpiai mozgalom valami miatt térdre kényszerül? A világ sportja attól még nem dőlhet be.

Helyi Téma