Marokkóban összejött a Babos-Bacsinszky összecsapás

Timea Bacsinszky Rabatban. Fotó: wtatennis.com

Babos Tímea magabiztos győzelmet aratott Pauline Parmentier ellen, így bejutott az elődöntőbe a 250 ezer dollár (69 millió forint) összdíjazású rabati salakpályás női tenisztornán.

A világranglistán 40. magyar játékos jó teljesítményt nyújtott a rangsorban 102. riválisa ellen, aki az első szettben ugyan kétszer is elvette adogatását, ám Babos Tímea háromszor tette meg ugyanezt, és 32 perc játék után előnybe került.

A második játszmában sokkal egyértelműbb képet mutatott a mérkőzés, Babos sokkal jobban vigyázott szervajátékaira, és Parmentier adogatásai közül kettőt is meg tudott nyerni – köztük a meccset lezáró játékot -, így 1 óra 9 perc alatt diadalmaskodott.

[Customads id=646335]

Babos Tímea a pénteki elődöntőben az első helyen kiemelt svájci Timea Bacsinszky ellen lép majd pályára. Hat évvel ezelőtt Babos Tímea még a juniorok között aratott sikereket, amikor a wimbledoni junior páros győzelem után a Római Teniszakadémián szabadkártyával indulhatott el. Bacsinszky és Babos akkor játszott először és eddig utoljára egymás ellen. A svájci-magyar játékos 6:4, 6:2 arányban nyert a budapesti salakon.

Az alsó ágon Kiki Bertens búcsúztatta az utolsó kiemelt játékost, a holland teniszezőnő következő ellenfele a kvalifikációból érkezett Marina Erakovic lesz.