Marosi Ádám hatodik Sarasotában

marosi_adamMarosi Ádám a hatodik helyen végzett az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, az egyesült államokbeli Sarasotában. A 36 fős mezőnyben további két magyar volt ott, Demeter Bence 22., Kasza Róbert pedig 29. lett.

Marosi a körvívásban – melyet már csütörtökön lebonyolítottak – elmaradt a legjobbaktól, 35 ellenfeléből csak 17-et győzött le. A szombati folytatásban azonban eredményesebben szerepelt, a 200 méteres úszásban a negyedik legjobb idő volt az övé, majd a bónuszvívásban gyűjtögetett még pontokat, a lovaspályán pedig alig rontva ment végig, így három szám után a tizedik helyen állt, belátható távolságra a közvetlen élcsoport tagjaitól. A lövészetekkel megszakított 4×800 méteres futásban szoros küzdelemben négy helyet javított.

A döntőt megelőző négy versenyből hármon indult, Kairóban második, Rio de Janeiróban harmadik, majd Kecskeméten megint második volt.

A vk-fináléban közvetlenül nem osztottak riói kvótát, de – emelt szintű – pontokat lehetett gyűjteni az olimpiai ranglistára, amelyről a június 1-jei zárás után legalább hat férfi és hat női versenyző jut majd részvételi joghoz. Marosi az olimpiai ranglistán az élen állt a vk-döntő előtt, és hatodik helyével megerősítette pozícióját a legjobbak között.

Kasza már a tavalyi Európa-bajnokságon olimpiai kvótát szerzett.

A vk-finálé után május végén Moszkvában lesz a világbajnokság – azon közvetlenül is lehet majd kvótát szerezni -, míg július első teljes hetében, Szófiában az Európa-bajnokság. Arra már az olimpiai rangsor zárása után kerül sor.

A riói olimpián a férfiaknál és a nőknél egyformán 36 versenyző indulhat.

Öttusa Világkupa, Sarasota:
1. James Cooke (brit) 1480 pont
2. Patrick Dogue (német) 1476
3. Valentin Prades (francia) 1473
…6. Marosi Ádám 1467 (vívás: 17 győzelem/18 vereség/204 pont, úszás: 2:01.74 perc/335 pont, lovaglás: 293 pont, lövészet-futás: 11:05/635)
…22. Demeter Bence 1408 (18/17/208, 2:06.36/321, 284, 11:45/595)
…29. Kasza Róbert 1382 (15/20/191, 2:02.66/332, 240, 11:21/619)