Megalázó vereséget szenvedett a THW Kiel

DHfKHárom fontos találkozót játszottak le a német kézilabda-bajnokságban, ahol az aranyéremért folyó harc továbbra is nagyon éles. A Löwen nehezen érvényesítette a papírformát, míg a Flensburg könnyed sikert könyvelhetett el. A Kiel pedig nagy zakóba futott bele Lipcsében.

A Lipcse kezdett jobban, de Dahmke góljával már 3-4-re a Kiel állt jobban. Innen újra a hazaiak akarata érvényesült, így a Kiel mindig hátrányból volt kénytelen játszani. Rojewski szórta a gólokat, de a kieli kapus Wolff találata is csak arra volt elég, hogy ne legyen ötgólos hátrányban a csapata a szünetben.

A Kielt Bilyk tartotta meccsben, szinte csak ő tudott betalálni vendég oldalon (17-13). Ebben a periódusban felébredt mind Marko Vujin, mind a teljes Kiel, és felzárkóztak.

Az egyenlítés azonban nem jött össze, mert a hazai oldalon Rojewski továbbra is parádésan kézilabdázott. Mindentől függetlenül szorosan alakult a találkozó, de mindig a Lipcse járt előrébb (22-20).

Ismét beleerősített a Lipcse, és megint ellépett négy góllal, amit tovább tudtak növelni, így az 50. percben 28-22-re vezettek a hazaiak. Az utolsó 10 percben a Kiel teljesen szétesett, és megsemmisítő vereséget szenvedett.

SC DHfK Leipzig – THW Kiel 34-25 (15-11)
Lipcse: Rojewski 8, Binder 5, Milosevic 4, Pieczkowski 4, Semper 4, Krzikalla 3, Jurdzs 3, Janke 2, Sommer 1.
Kiel: Ekberg 6, Bilyk 6, Dahmke 3, Vujin 3, Weinhold 2, Dissinger 2, L. Nilsson 2, Wolff 1.

A Löwen nem igazán kezdett jól, és kellett nekik egy kis idő, hogy elkapják a fonalat. A Bergischer tapadt a címvédőre, sokszor tudott döntetlen állásig zárkózni (8-8). Ekkor váltott a mannheimi alakulat, pillanatok alatt kiépített egy öt gólos előnyt. A vendégek igyekeztek ismét felzárkózni, Petersson utolsó perces gólja kellett, hogy a három gól előny meglegyen a szünetben a hazaiak számára.

A második játékrész elejét elrontotta a Löwen, a Bergischer egyenlíteni tudott Uros Vilovski góljával (21-21). A vezetést ugyan nem tudták átvenni, de mérkőzés végéig szorosan alakult a találkozó. Végül 25-25 után Petersson találataival, és gólpasszaival bebiztosította a győzelmet a Löwen.

Rhein-Neckar Löwen — Bergischer HC 31-28 (18-15)
Löwen: Appelgren (12 védés, 31%) – Petersson 7, G. V. Sigurdsson 5, A. Schmid 5, E. du Rietz 4, Pekeler 3, Mensah 2, G. Guardiola 2, Groetzki 2, Baena 1.
Bergischer: Gústavsson (12 védés, 28%) – Babak 4, Preuss 4, Hosse 4, A. Hermann 4, Gharehlou 3, Artmann 3, Criciotoiu 3, Vilovski 2, Nippes 1.

Flensburg alaposan bekezdett, hisz az első három gólt ők szerezték, ami felébresztette a vendégeket, és egészen 8-7-ig pariban is voltak. Ezek után sem tudott magabiztos előnyt kidolgozni Vranjes csapata, de 15-12 után még gyorsan a félidő vége előtt berámoltak öt gólt, amivel szinte el is döntötték a találkozót. A fordulás után Lauge góljával 25-15-nél volt először két számjegyű a hazai előny, így a hátralévő idő csak formalitás volt a végeredmény szempontjából. Végül kilencgólos sikert aratott a Flensburg.

SG Flensburg Handewitt — TVB 1898 Stuttgart 36-27 (20-12)
Flensburg: Möller (10 védés, 28%) – Lauge 6, Mahé 6, Gottfridsson 6, Wanne 5, L. Svan 4, H. Toft 3, Heinl 2, Jakobsson 2, Radivojevic 1, Mogensen 1.
Stuttgart: Bitter (7 védés, 23%) – Orlowski 8, Schagen 4, Schweikardt 4, Celebi 3, Coric 3, S. Baumgarten 2, Lobedank 2, Schimmelbauer 1.